Apartamenty Solipska - kameralny projekt na Włochach

Dom Development rozpoczął sprzedaż Apartamentów Solipska - inwestycji o podwyższonym standardzie, zlokalizowanej w warszawskiej dzielnicy Włochy. W ramach pierwszego etapu powstaną dwa trzypiętrowe budynki, w których znajdzie się 96 lokali.

Autor: housemarket.pl 31 marca 2022 16:03

  • Dom Development rozpoczął sprzedaż 96 mieszkań w ramach projektu Apartamenty Solimska.
  • Kameralna zabudowa inwestycji wpisze się w spokojny charakter okolicy, a liczne rozwiązania ekologiczne - m.in. nasadzenia roślin, zielony dach i panele fotowoltaiczne - sprawią, że inwestycja będzie przyjazna dla środowiska oraz pozwoli zmniejszyć koszty użytkowania części wspólnych.
  • Zakończenie budowy planowane jest na ostatni kwartał 2023 roku.

Apartamenty Solipska to osiedle położone między ulicami Solipską i Fasolową, na terenie Starych Włoch. Jest to najstarsza część dzielnicy, zaprojektowana zgodnie z koncepcją miasta ogrodu. Charakteryzuje ją niska, luźna zabudowa otoczona zielenią i parkami, z największym we Włochach Parkiem ze Stawami Cietrzewia. Jest to również teren doskonale skomunikowany z innymi częściami Warszawy. W okolicy kursuje kilka linii autobusowych, a położona o kilka minut spacerem stacja Warszawa Włochy pozwala na dotarcie do ścisłego centrum miasta w zaledwie kwadrans. Poruszanie się samochodem ułatwiają znajdujące się w pobliżu kluczowe arterie: Al. Jerozolimskie oraz Południowa Obwodnica Warszawy. Dzięki nim dojazd autem do autostrady A2 czy na Dworzec Warszawa Zachodnia trwa jedynie kilka minut. Wygodę codziennego życia zapewnia rozwinięta infrastruktura dzielnicy: liczne szkoły i przedszkola, małe sklepy osiedlowe, supermarkety (m.in. E.Leclerc) oraz znajdujące się na sąsiedniej Ochocie duże i popularne centra handlowe, jak Reduta czy Blue City.

CZYTAJ TEŻ: DOM DEVELOPMENT - ZACHOWUJEMY ELASTYCZNOŚĆ DZIAŁANIA 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zróżnicowana oferta

W ramach Apartamentów Solipska powstaną docelowo cztery 3-piętrowe wille miejskie, zaprojektowane w modernistycznej, eleganckiej stylistyce. W pierwszym etapie do sprzedaży trafiły 2 budynki od strony ulicy Fasolowej, w których znajdzie się 96 lokali o metrażach od 27 do 122 mkw., mających od jednego do pięciu pokoi. Duży wybór popularnych mieszkań dwupokojowych zainteresuje zarówno singli, jak i pary, a szeroki wachlarz funkcjonalnych mieszkań trzypokojowych i większych to znakomita propozycja dla rodzin z dziećmi. Apartamenty zlokalizowane na pierwszym i drugim piętrze będą mieć balkony z przeszkolonymi balustradami, a położone na najwyższej kondygnacji – duże tarasy. Atutem mieszkań na parterze są przestronne, przydomowe ogródki. Wszystkie apartamenty wyposażono w drewnianą stolarkę okienną i filtry antysmogowe. Na uwagę zasługują części wspólne, w tym strefy wejściowe i klatki schodowe. Zastosowano tam wysokiej jakości materiały wykończeniowe, m.in. gresy, tapety, laminaty i konglomeraty. Dla wygody mieszkańców zaprojektowano również parking podziemny oraz praktyczne boksy lokatorskie.

Ekologia w parze z oszczędzaniem

Stare Włochy to zielona, zaciszna okolica, w którą dobrze wpisze się nowa inwestycja Dom Development. Osiedle ozdobią staranie dobrane gatunki drzew i krzewów, w tym graby, lipy i wiśnie, irgi i ostrokrzewy. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji otoczony roślinnością plac zabaw oraz strefę rekreacji. Bioróżnorodność osiedla połączona zostanie z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Zamontowane na dachach budynków panele fotowoltaiczne pozwolą na obniżenie opłat za prąd w częściach wspólnych. Z kolei do korzystania z ekologicznych środków transportu zachęci obszerna wiata rowerowa.

- Apartamenty Solipska wyróżnia elegancka i kameralna architektura, a ich doskonała lokalizacja na terenie Starych Włoch w Warszawie łączy uroki podmiejskiego, spokojnego życia z wszystkimi wygodami dużego miasta. 3-piętrowe budynki o charakterze willi miejskich wpisują się w niską, luźną zabudowę terenu zaprojektowanego zgodnie z koncepcją miasta ogrodu, rozwijaną w Polsce szczególnie w okresie międzywojennym. Okoliczne parki i tereny zielone pozwalają na relaks i aktywny odpoczynek, a doskonale rozwinięta sieć komunikacji miejskiej oraz bliskość kluczowych arterii umożliwiają szybkie dotarcie do pozostałych dzielnic, w tym centrum miasta. W trosce o środowisko oraz obniżenie rachunków na osiedlu wykorzystane zostaną panele fotowoltaiczne. Atutami inwestycji są również różnorodna zieleń w częściach wspólnych, interesujący design oraz duże tarasy na ostatnim piętrze - mówi Grzegorz Smoliński, dyrektor działu sprzedaży w Dom Development.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych