Apartamenty Storczyków ozdobią Wzgórze Gołonoskie

Realizowane przez PM Construction Apartamenty Storczyków w Dąbrowie Górniczej to zespół dziewięciu podwójnych segmentów – wyższy i niższy. W pierwszym etapie powstaną trzy z nich. W kolejnym pozostałe sześć. Pojedynczy segment mieści nie więcej niż trzy lokale.

Autor: HouseMarket.pl 09 czerwca 2017 08:57

Autorem projektu jest Maciej Franta. Do pracy nad osiedlem Apartamenty Storczyków dał się przekonać zaraz po tym, jak wysiadł z samochodu i zobaczył działkę na Wzgórzu Gołonoskim.

- Architektura to równowaga. Wzajemna relacja formy do funkcji, wnętrza i zewnętrza, nocy i dnia. Jest to także sztuka organizowania przestrzeni w kontekście miejsca oraz skali i potrzeb człowieka. W projekcie jako wyznacznik formalny koncepcji przyjęliśmy fantastyczny zielony i przestrzenny kontekst miejsca, co znalazło odzwierciedlenie w tarasowej i widokowej tektonice budynków. Wynikiem zaproponowanej idei jest konsekwentne podejście do funkcjonalności mieszkań, które uzyskaliśmy poprzez osiowe umiejscowienie poszczególnych lokali, gwarantujące odpowiednie nasłonecznienie o poszczególnych porach dnia, dobre przewietrzanie mieszkań oraz dostęp do obszernych balkonów, tarasów oraz ogrodów stanowiących syntezę integralności architektury z pięknem i wyjątkowością miejsca – tłumaczy Maciej Franta.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Mieszkania zatopione w zieleni

Każdy segment ma na dolnej kondygnacji garaże oraz przynależne miejsca parkingowe na zewnątrz. Mieszkania o powierzchni od 37 do 120 mkw. zostały zaprojektowane z uwzględnieniem zasad funkcjonalności, optymalnym wykorzystaniem nasłonecznienia oraz standardów dobrej architektury. Większe lokale mają wyraźnie wydzieloną część dzienną oraz nocną. Wysokie, panoramiczne okna, ustawne pokoje, duże możliwości aranżacyjne – wszystko to osiągnięto nawet w przypadku mieszkań o mniejszej powierzchni.

Zielone ogrody, niebagatelnych rozmiarów tarasy przystosowane do nawodnienia oraz balkony podkreślają zielony charakter osiedla. Dzięki specjalnej geokracie nawet droga dojazdowa jest zielona.

Segmenty zbudowane zostały z bloczków silikatowych charakteryzujących się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi i akustycznymi. Ściany między budynkami mają grubość 36 cm i przedzielone są warstwą dylatacyjną.

Montaż panoramicznych okien trzyszybowych o współczynniku U<1,1 daje także doskonałe właściwości izolacyjne. Stropy i klatki schodowe wybudowano na bazie nowoczesnych systemów prefabrykowanych. Elewacja wykonana została z tynków silikatowo-silikonowych i drewna.

Wodne ogrzewanie podłogowe

Wszystkie apartamenty wyposażone są w nowoczesne wodne ogrzewanie podłogowe. Co ważne zasilane jest ono z sieci miejskiej co przynosi znaczne oszczędności.

Także ciepła woda w mieszkaniu dostępna jest z sieci miejskiej co eliminuje konieczność zakupu kosztownych pieców elektrycznych, czy gazowych. Segmenty wyposażone są w nowoczesne systemy wentylacyjne, światłowodową sieć teletechniczną, instalację satelitarną. Możliwa jest też instalacja systemu tzw. inteligentnego domu.

Apartamenty Storczyków to kameralne osiedle zlokalizowane w Dąbrowie Górniczej na terenie Wzgórza Gołonoskiego. Inwestycja znajduje się na południowym zboczu w bezpośrednim sąsiedztwie zespołu krajobrazowo-przyrodniczego oraz terenów zielonych zwanych potocznie Małą Górką.

Od południowej strony osiedle graniczy z istniejącą ulicą Storczyków oraz pobliskim osiedlem domków jednorodzinnych. W odległości kilkuset metrów znajdują się przystanki autobusowe, tramwajowe, sklepy, szkoły oraz zabytkowy kościół św. Antoniego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych