Apartamenty w Tatrach Słowackich kuszą polskich inwestorów. Czy opłaca się tu inwestować?

Tatry najczęściej kojarzą się z męczącym zdobywaniem górskich szczytów, jednak region Tatr Słowackich oferuję dużo więcej. Stoki narciarskie, baseny termalne, zabytkowa architektura i ciekawe dochody z wynajmu. To jest tylko kilka z powodów przyciągających inwestorów za naszą południową granicę. Dodatkowo, zakup nieruchomości na Słowacji z pomocą doświadczonego pośrednika jest bardzo prosty.

Autor: housemarket.pl 17 grudnia 2020 15:24

Najbardziej popularną formą inwestycji na Słowacji są apartamenty z gwarantowanymi dochodami w Tatrach. Apartamenty znajdują się tuż za naszą południową granicą, więc bardzo łatwo z nich skorzystać. Kiedy z apartamentu nie korzystasz, doświadczony zarządca zajmuje się nieruchomością oraz dalszym wynajmem i ty otrzymujesz dochody w Euro.

Jak mówi David Katrenčík z firmy Rellox, zakup apartamentu na Słowacji to świetny sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego i możliwość generowania dochodu w innej walucie. Ponadto taka nieruchomość daje przywilej dywersyfikacji politycznej, rynkowej i podatkowej i zapewnia możliwość podróżowania nawet w czasach zamkniętych granic. No i oczywiście nieruchomość za granicą utrzymuje, a nawet zwiększa swoją wartość dzięki czemu jest doskonałą ochroną przed inflacją.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nie ma co ukrywać, że Słowacja jest nie tylko bliżej, ale też można taką nieruchomość kupić taniej niż w Europie Zachodniej czy Południowej.

Tatry Słowackie zaskakują turystów i inwestorów w nieruchomości

Wiele polskich turystów zaskakuje, że ponad trzy czwarte Tatr leży po stronie słowackiej. Także najwyższy szczyt Gerlach (2655 m. n.p.m.) znajduje się za południową granicą. Nic więc dziwnego, że słowacka część Tatr dominuje także pod względem potencjału narciarskiego i oferowanej infrastruktury narciarskiej. Po polskiej stronie masywu Tatr znajduje się tylko jeden teren, Kasprowy Wierch. Tym czasem po słowackiej stronie znajdziemy aż trzy wysokogórskie tereny: Tatrzańska Łomnica (2196 m n.p.m. - najwyżej położony teren zjazdowy na Słowacji), Szczyrbskie Jezioro i Jasna w Niżnych Tatrach (największy ośrodek narciarski na Słowacji). W tych ośrodkach znajdziemy nowoczesne kolejki linowe, czarowne wysokogórskie panoramy, rozmaite trasy i świetne warunki śniegowe. Także latem znajdziemy wiele szlaków pieszych i tras rowerowych. Jest ich także więcej niż po polskiej stronie i są one bardziej urozmaicone. Dzięki temu Tatry Słowackie są bardzo popularnym całorocznym kierunkiem wakacyjnym dla turystów i inwestorów.

Atrakcje turystyczne zapewniają wyżsi zwrot z wynajmu

Jednak region tatrzański nie wyróżnia się tylko ofertą turystyki górskiej. Znajdziemy tu wiele miejsc gdzie możemy odpocząć od wędrówek i jazdy na nartach. Ostatnio zwłaszcza na Słowacji magnesami nakręcającymi ruch turystyczny zostały aquaparki. Do wyboru mamy z kilku aquaparów z prawdziwego zdarzenia, ale także kilku mniejszych i bardziej kameralnych. Zdecydowanie największym i najbardziej popularnym aquaparkiem w tej części Europy jest Tatralandia w Liptowskim Mikułaszu. Kompleks podzielony jest na dwie części, letnią i zadaszoną, która czynna jest przez cały rok. Znajduje się tu 14 basenów, w tym 9 całorocznych i ponad 30 rur i zjeżdżalni wodnych. Dodatkowymi atrakcjami są Tropical Paradise z prawdziwymi palmami, roślinnością z tropików, basenami z wodą morską i termalną oraz basenem do nurkowania i robiący wrażenie świat saun. Tatralandia jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów pod Tatrami.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych