Apartamenty Wola Libre blisko finiszuHouseMarket.pl - 01 marca 2018 12:46


Wola Libre, inwestycja BPI Real Estate Poland powstająca na warszawskiej Woli, wkroczyła w ostatnią fazę realizacji. Ukończono już oryginalną schodkową fasadę nowoczesnego budynku, w którym od czasu transparentnie przeprowadzonego procesu remediacji, sprzedano łącznie 80 proc. mieszkań.

Pod koniec stycznia ukończono oryginalną, schodkową fasadę budynku, charakterystycznie wygiętą w łuk w stronę ul. Św. Stanisława. Jest to projekt autorstwa renomowanej pracowni Hermanowicz Rewski Architekci.

– Aktualnie trwają prace wykończeniowe na klatkach schodowych i w korytarzach wewnątrz budynku. Rozpoczęliśmy również prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół naszej inwestycji, w tym roboty drogowe związane z wykonaniem chodników i wjazdów – mówi Andrzej Świder, Project Manager w BPI Real Estate Poland.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Lokalna społeczność szczególnie doceni budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy ul. Obozowej. – Obecnie nasz wykonawca oczekuje na zatwierdzenie czasowej organizacji ruchu na okres wykonania robót przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie. Po otrzymaniu akceptacji ze strony ZDM będziemy mogli przystąpić do robót – dodaje Andrzej Świder.

W ramach inwestycji powstanie w sumie 274 mieszkania o powierzchni od 27 do 124 mkw., z których 80 proc. już sprzedano. Wśród ostatnich dostępnych lokali w ofercie belgijskiego dewelopera zostały klasyczne mieszkania typu Optima o powierzchni od 40 do 98 mkw. z balkonem bądź loggią oraz apartamenty o powierzchni do 124 mkw., które dodatkowo posiadają dwupoziomowe tarasy na dachu z widokiem na Warszawę. Wcześniej, w ofercie dostępne były również softlofty na parterze o wysokości aż 3,7 m, powierzchni mieszkań 43-62 mkw. oraz dodatkowej powierzchni prywatnych ogródków nawet do 50 kw., które w inwestycji Wola Libre zostały już sprzedane. Ceny pozostałych mieszkań kształtują się na poziomie od 7,2 tys. zł/mkw. do 12,5 tys. zł/mkw.

– Położenie niemal w samym centrum miasta, a na dodatek blisko nowego zagłębia biurowego przy Rondzie Daszyńskiego, sprawia, że nasza inwestycja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem rynku. O sukcesie Wola Libre decyduje też transparentnie przeprowadzony proces remediacji oraz przemyślana oferta mieszkań skonstruowanych pod konkretne potrzeby klientów – mówi Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Zakończenie budowy Wola Libre zaplanowane jest już w II kwartale 2018 roku.