Apartamenty Wola Libre już na fundamentach

Zakończono betonowanie płyty fundamentowej pod budynki mieszkalne Wola Libre.
Po przeprowadzeniu procesu remediacji, to kolejny kamień milowy w historii realizacji warszawskiej inwestycji BPI Polska.

Autor: HouseMarket.pl 23 listopada 2016 10:53

Projekt autorstwa renomowanej pracowni Hermanowicz Rewski Architekci wyróżnia oryginalna schodkowa fasada, całościowy plan zagospodarowania terenu oraz różnorodna oferta mieszkań. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na II kwartał 2018 roku.

Położony przy ul. Obozowej 20 w Warszawie, kompleks Wola Libre tworzą dwa 6-piętrowe budynki,
z których frontowy został charakterystycznie wygięty w łuk w kierunku ul. Św. Stanisława.
Po wykonaniu płyty fundamentowej, obecnie trwają roboty żelbetowe związane z budową pierwszych kondygnacji budynków, jak również kondygnacji podziemnej, na której zlokalizowany zostanie parking oraz komórki lokatorskie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ramach inwestycji Wola Libre, która realizowana jest jednoetapowo, powstanie 275 lokali mieszkalnych o powierzchni od 27 do 124 mkw. Ich sprzedaż systematycznie rośnie. Od września tego roku, kiedy zakończono proces remediacji i pioniersko usunięto historyczne zanieczyszczenia z gruntu sprzedano już ponad 30 proc. mieszkań.

– Cieszymy się, że nasze profesjonalne podejście do realizacji inwestycji mieszkaniowych na terenach poprzemysłowych jak warszawska Wola jest doceniane przez klientów. Ukończenie płyty fundamentowej to kolejny kamień milowy w historii realizacji Wola Libre. Prace wyraźnie postępują, mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli cieszyć się zakończeniem budowy kondygnacji podziemnej, a następnie pierwszych pięter mieszkalnych – powiedziała Katarzyna Kyrcz, Dyrektor Projektów odpowiedzialna za realizację warszawskich inwestycji BPI Polska.

Oferta belgijskiego dewelopera cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na wyjątkową różnorodność typów mieszkań dostępnych w ramach inwestycji. W sprzedaży są zarówno usytuowane na parterze softlofty o wysokości 3,7 m z niemal równie wysokimi oknami  (3,6 m) i przestronnymi ogródkami o powierzchni nawet do 126 mkw., klasyczne mieszkania typu OPTIMA, w tym lokale kompaktowe z balkonami bądź loggią oraz położone na ostatnich piętrach apartamenty z tarasami na dachu o powierzchni do 170 mkw.

Wola Libre to projekt, który powstał z myślą o osobach kochających miejski styl życia. Stąd kolejnym atutem projektu, jest doskonała komunikacja z oddalonym zaledwie o 4 km Centrum Warszawy. Aktualnie do dyspozycji mieszkańców są cztery kursujące linie tramwajowe, którymi dojazd do ścisłego Śródmieścia zajmuje mniej niż 20 minut. Już w 2019 roku, a więc tylko rok po ukończeniu inwestycji, w najbliższej okolicy planowane jest również uruchomienie stacji II linii metra Młynów.

Na uwagę zasługuje także całościowy plan zagospodarowania terenu inwestycji, uwzględniający zieleń i przestrzenie rekreacyjne, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i idei masterplanningu.

Cena mieszkań w inwestycji Wola Libre wynosi od 6 900 zł/mkw. do 13 500 zł/mkw., a termin ich przekazania do użytku zaplanowany jest na II kwartał 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych