Apartamenty Zielony Sołacz: nowoczesne i otwarte na park

Nowoczesna bryła, duże przeszklenia i atrakcyjna lokalizacja to jedne z największych atutów nowej inwestycji apartamentowej Monday Development w Poznaniu.

Autor: HouseMarket.pl 30 sierpnia 2016 10:50

W najbardziej urokliwej dzielnicy Poznania firma Monday Development, należąca do grupy kapitałowej Unidevelopment, realizuje nową inwestycję mieszkaniową - Apartamenty Zielony Sołacz. Będzie to kameralny budynek wielorodzinny położony bezpośrednio przy Parku Wodziczki. Inwestor rozpoczął już prace budowlane.

Poznański Sołacz to dzielnica słynąca z zieleni, a zarazem jedna z najbardziej atrakcyjnych i poszukiwanych lokalizacji mieszkaniowych w stolicy Wielkopolski. Nowe inwestycje mieszkaniowe są tu rzadkością i dlatego od początku przedsprzedaży oferta cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów. Za projekt dwupiętrowego budynku mieszkalnego odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna Art Space. Inwestycja powstanie przy ulicy Michała Drzymały, bezpośrednio przy Parku Wodziczki. Generalnym wykonawcą budynku jest Unibep S.A.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Apartamenty Zielony Sołacz to kameralna inwestycja mieszkaniowa z podziemną halą garażową. Znajdzie się w niej 61 lokali o powierzchni od 28 do 71 mkw.

- To, co będzie wyróżniać budynek, a zarazem stanowić o jego wyjątkowości na tle sąsiedniej zabudowy, to nowoczesna bryła oraz duże przeszklenia. Dodatkowym atutem jest umiejscowienie w drugiej linii zabudowy, co zapewni mieszkańcom Apartamentów Zielony Sołacz ciszę i spokój – mówi Zbigniew Gościcki, prezes Monday Development. Warto też dodać, że ponad 50 proc. terenu inwestycji zagospodarowane zostanie zielenią, stanowiącą naturalne przejście do znajdującego się tuż za furtką Parku Wodziczki. Stąd już tylko 500 m do przepięknego i tak popularnego Parku Sołackiego.

Sołacz jest pożądaną lokalizacją, ponieważ jest jedną z najbardziej zielonych dzielnic Poznania, z urokliwym Parkiem Sołackim i Parkiem Wodziczki. Łącznie stanowią one przeszło 20 hektarowy klin zieleni w samym sercu miasta. Znajdziemy tu zróżnicowany drzewostan z bogactwem egzotycznych gatunków drzew i krzewów, oraz liczne ścieżki spacerowe, które ciągną się pośród Stawów Sołackich i potoku Bogdanka. Niewątpliwym walorem tego miejsca jest bliskie sąsiedztwo popularnego wśród biegaczy Jeziora Rusałka i - uważanego za zielone płuca miasta - Parku Cytadela. Wszystko to sprawia, że okolica jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku Poznaniaków. Dodatkowo obfituje ono w liczne restauracje i kawiarnie.

Położenie dzielnicy w samym sercu miasta sprawia, że z Sołacza, bardzo szybko możemy przemieścić się praktycznie w dowolnym kierunku Poznania - zarówno pieszo, rowerem, jak również samochodem lub korzystając ze znajdujących się nieopodal linii tramwajowych i autobusowych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych