Apartamenty Zielony Sołacz sprzedażowym hitem

Poznański Sołacz to jedna z bardziej cenionych lokalizacji wśród osób poszukujących nieruchomości. Nie dziwi więc fakt, że zaledwie w miesiąc po premierze blisko 50 proc. lokali w inwestycji Apartamenty Zielony Sołacz znalazło swoich nabywców. Budynek zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale 2017 roku.

Autor: HouseMarket.pl 05 października 2016 10:47

Apartamenty Zielony Sołacz to inwestycja firmy Monday Development, należącej do grupy kapitałowej Unidevelopment. W kameralnym budynku położonym bezpośrednio przy Parku Wodziczki znajdzie się 61 lokali mieszkalnych o powierzchni od 28 do 71 mkw. Wśród nich między innymi przestronne czteropokojowe apartamenty oraz komfortowe dwupokojowe i trzypokojowe mieszkania. Wjazd do inwestycji znajdować się będzie od strony ulicy Michała Drzymały.

– Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie inwestycją. Widać wyraźnie, że klienci docenili znakomitą lokalizację oraz nowoczesną i funkcjonalną architekturę budynku. Zainteresowani mieszkaniami zwracają szczególną uwagę na duże, sięgające do samej podłogi przeszklenia w każdym z mieszkań oraz przestronne balkony, dzięki którym będzie można w pełni cieszyć się pięknem otaczającej przyrody – mówi Iwona Chmielewska, wicedyrektor ds. sprzedaży w Monday Development.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Tuż za furtką Parku Wodziczki

Poznański Sołacz to dzielnica słynąca z zieleni, a nowe inwestycje mieszkaniowe są tu rzadkością. Warto więc zaznaczyć, że sam budynek zajmie zaledwie 30 proc. działki przeznaczonej pod inwestycję. Reszta to niezbędna infrastruktura komunikacyjna, zieleń i nasadzenia, stanowiące naturalne przejście do znajdującego się tuż za furtką Parku Wodziczki.

Za projekt dwupiętrowego budynku mieszkalnego powstającego na Sołaczu odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna Art Space, a generalnym wykonawcą inwestycji jest Unibep.

- Obecnie na placu budowy zakończone zostało wzmacnianie podłoża pod fundament metodą palowania. W dalszej kolejności powstanie płyta fundamentowa pod halę garażową. Całość projektu planujemy zrealizować w czwartym kwartale 2017 roku – mówi Marta Marszałkowska, kierownik projektu.

Ulubione miejsce wypoczynku Poznaniaków

Na szczególną uwagę zasługuje otoczenie nowopowstającej inwestycji, bo to ono czyni Apartamenty Zielony Sołacz wyjątkowymi. Sąsiedztwo budynku to dobrze znane i cenione przez Poznaniaków urokliwe parki - Wodziczki i Sołacki. Łącznie stanowią one przeszło 20 hektarowy klin miejskiej zieleni ze zróżnicowanym drzewostanem oraz bogactwem egzotycznych gatunków drzew i krzewów.

Pełno tu ścieżek spacerowych, które ciągną się pośród Stawów Sołackich i potoku Bogdanka. Niewątpliwym walorem tego miejsca jest bliskie sąsiedztwo popularnego wśród biegaczy Jeziora Rusałka i - uważanego za zielone płuca miasta - Parku Cytadela. Dodatkowo okolica obfituje w liczne restauracje i kawiarnie, co sprawia, że teren ten  jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku Poznaniaków.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych