Aparthotel Mozaika dobrą lokatą w zakopiański styl

Realizowany przez spółkę Inwithus Aparthotel Mozaika wyróżnia oryginalna bryła i nawiązująca do zakopiańskiego stylu elewacja, pełna naturalnego drewna oraz tradycyjnych ornamentów – mozaiki zdobiącej przeszklenia ogrodów zimowych.

Autor: HouseMarket.pl 18 listopada 2016 12:22

Apartamentowiec Mozaika powstanie w ostatniej linii zabudowy na zboczu Gubałówki, w odległości zaledwie 1,2 km od Krupówek. Każdy z 19 apartamentów wyposażono w balkon za przeszklonymi drzwiami. Na poziomie -1 znajdzie się podziemny garaż, w którym zapewniono miejsca postojowe dla każdego lokalu.

Rozsuwany szklany dach

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W oryginalny sposób rozwiązano część rekreacyjną, którą zlokalizowano na dachu budynku. Centrum wellness i spa będzie obejmowało: kryty basen, saunę fińską i parową, natryski wraz z beczką przy saunie, studnię lodową, ścieżkę Kneippa (zespół niecek o bardzo zróżnicowanej temperaturze, wyłożonych zwykle otoczakami, w których brodzi się boso), jacuzzi, pomieszczenie ze strefą relaksu, a dla najmłodszych – brodzik. Nad tą częścią przewidziano rozsuwany szklany dach oraz połączenie z zewnętrznymi tarasami.

Z okien wszystkich apartamentów widać Tatry. Deweloper – spółka Inwithus zaplanował również zaciszne miejsca do grillowania oraz plac zabaw dla najmłodszych. W budynku znajduje się także recepcja. W przyszłości planowane jest powiększenie kompleksu o dodatkowe budynki na sąsiednich działkach oraz urozmaicenie oferty rekreacyjno-wypoczynkowej.

Trzy standardy wykończenia

Spółka Inwithus oferuje do sprzedaży lokale w jednym z trzech standardów wykończenia: deweloperskim, pod klucz i kompleksowym z wyposażeniem. Ten ostatni obejmuje wykończenie apartamentu oraz urządzenie i wyposażenie w meble i sprzęty niezbędne przy wynajmie.

Sezon w Zakopanem można podzielić na trzy okresy: bardzo wysoki – 20 dni (dwa ostatnie tygodnie grudnia, początek stycznia, długi weekend majowy), wysoki – 60 dni (styczeń, luty, święta wielkanocne), średni – 60 dni (letnie miesiące wakacyjne tj. lipiec i sierpień) i niski – pozostałe okresy.

Właściwie zaaranżowany i odpowiednio wyposażony apartament o powierzchni 40 mkw. przynosi zysk w zależności od sezonu odpowiednio: 500 zł (sezon bardzo wysoki), 450 (sezon wysoki), 350 zł (sezon średni) i 270 zł (sezon niski). Całoroczny zakładany przychód wynosi 64400 zł. Po uwzględnieniu prowizji operatora za obsługę apartamentu na poziomie 30 proc. przewidywany przychód wyniesie 45080 zł.

Kalkulator Inwestycyjny

Wliczając do powyższej kalkulacji cztery tygodnie właścicielskie, które równie dobrze mogą być wynajęte przez właściciela nieruchomości przychód wzrośnie o kolejne 28 dni x 270 zł = 7560 zł i da łączny zysk 52640 zł. Koszt 40 mkw. apartamentu kompletnie umeblowanego i wyposażonego oraz oddanego w najem wynosi ok. 456 tys. zł. Przewidywany roczny zwrot z wynajmu apartamentu wyniesie zatem 11,5 proc. Oznacza to możliwość uzyskania znacznie wyższej stopy zwrotu aniżeli na jakiejkolwiek lokacie bankowej i zarazem porównywalnie do zysku oferowanego przez ryzykowne fundusze inwestycyjne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych