Archicom dokłada 300 mieszkań do Browarów Wrocławskich i Olimpia Port we WrocławiuHousemarket.pl - 08 lutego 2021 19:41


Grupa Archicom uzupełnia ofertę o nowe etapy dwóch flagowych inwestycji. Klienci mogą wybierać spośród blisko 300 nowych mieszkań w rewitalizowanym kompleksie Browarów Wrocławskich i na osiedlu Olimpia Port. Oba etapy to najbardziej wyczekiwane budynki z niepowtarzalnymi w skali Wrocławia widokami. Łącznie w portfolio dewelopera znajduje się obecnie 1742 szt. mieszkań, w tym aż 1470 szt. we Wrocławiu.

-  Nie zwalniamy tempa i początek nowego roku rozpoczynamy z nową mocą, zaopatrując wrocławski rynek w unikalną ofertę mieszkań w skali Wrocławia. Wzbogaciliśmy ją  o wyjątkowe apartamenty w Słodowni i Wytwórni Kawy na Browarach Wrocławskich w sercu Śródmieścia, z których rozciągać się będą spektakularne widoki na Odrę i rewitalizowane, zabytkowe obiekty dawnego Browaru „Piastowskiego”. W ofercie sprzedaży znalazły się także nowe mieszkania na jednym z ostatnich etapów Olimpii Port - najchętniej wybieranym osiedlu Archicomu, które  wybrało jak dotąd ponad 2000 mieszkańców. Warto podkreślić, że po raz pierwszy w historii wprowadzamy do sprzedaży 18-kondygnacyjny wysokościowiec. Słodownia będzie mierzyć około 55 m wysokości i razem z Wytwórnią Kawy, sąsiadującym z nią apartamentowcem, domknie przestrzeń kompleksu od strony Mostów Warszawskich – mówi Piotr Ludwiński, dyrektor sprzedaży w Archicom SA.

Dwie inwestycje łączy wyjątkowa lokalizacja blisko rzeki i terenów zielonych oraz wiele niestandardowych udogodnień dedykowanych mieszkańcom.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Browary Wrocławskie - mieszkaj w chmurach – ciesz się wyjątkowymi widokami

Nowy etap rewitalizowanego kompleksu Browarów Wrocławskich obejmuje dwa apartamentowce - 17-piętrową Słodownię i 7-piętrową Wytwórnię Kawy, zlokalizowane tuż nad Odrą, w samym sercu Śródmieścia. Klienci znajdą w ofercie prestiżowe apartamenty o zróżnicowanych metrażach od 29 do 105 mkw., w tym mieszkania o niestandardowej wysokości do nawet 290 cm. Waterfrontowe budynki domykają kompleks Browaru i zapewniają panoramiczne, limitowane w skali Wrocławia  widoki na rzekę lub zabytkowe place browarne z historycznym odrestaurowanym kominem. Mieszkańcy będą mogli wypoczywać na przestronnych, widokowych balkonach, tarasach i loggiach. W ofercie znajdują się mieszkania z narożnymi loggiami o powierzchni od 21,6 do 134 mkw.  Cześć z nich posiada szklaną zabudowę, która chroni  od czynników zewnętrznych, dając możliwość korzystania  z przestrzeni niezależnie od pory roku.

Na osiedlu znajdą się multifunkcyjne udogodnienia dla przyszłych mieszkańców. Zielony taras na drugim piętrze Słodowni będzie stanowił widokową przestrzeń ogólnodostępną dla społeczności sąsiedzkiej. Każdy z mieszkańców  będzie mógł korzystać z licznych benefitów - chillout roomu w budynku Leżakowni, wyjątkowym w skali kraju klubie fitness w rewitalizowanej Starej Stajni oraz kajakowni, która znajduje się w budynku Wiatrowni.

Browary Wrocławskie zlokalizowane są w wyjątkowo dogodnej lokalizacji.  Tylko 10 minut dzieli je od wrocławskiego rynku. W pobliżu znajduje się bogata sieć połączeń autobusowych i tramwajowych. Sam kompleks gwarantuje  rozbudowane w przyszłości usługi na miejscu, takie jak sklepy oraz lokale gastronomiczne.

Miejsce położone jest w niedalekiej odległości od dwóch centrów handlowych: Pasażu Grunwaldzkiego i Centrum Korona oraz nowo powstającej galerii na ul. Rychtalskiej.

Zakończenie budowy planowe jest na czerwiec 2023 roku. 

Olimpia Port – najbardziej zielony etap – poczuj marynistyczny klimat

W nowym,  najbardziej zielonym etapie pojawią się mieszkania 2-3-4-pokojowe, które gwarantują krajobrazowe widoki  na rozległy pokryty roślinnością skwer barceloński o powierzchni blisko 1 hektara. Nabywcy znajdą w ofercie różne metraże od 37 do 74 mkw. oraz funkcjonalne układy z przestronnymi balkonami  i tarasami, a dzięki dużym odległościom między budynkami  mieszkańcy zyskają poczucie prywatności. W ofercie pojawią się dwustronne mieszkania, które zapewnią doskonałe naświetlenie wnętrza o różnych porach dnia. W wybranych lokalach znajdą się dwuskrzydłowe wysokie do sufitu okna tarasowe. 

Olimpia Port to bardzo dobrze zagospodarowane, wieloetapowe osiedle na wrocławskich Swojczycach, które od lat cieszy się popularnością wśród wrocławian. Jej  charakterystycznym znakiem jest  długi, spacerowy bulwar nadrzeczny, Marina z fontanną, pomosty, oczka wodne, parki, klimatyczne zakątki oraz marynistyczne elementy osiedla, które stanowią przemyślanie zaplanowaną przestrzeń do mieszkania i aktywnego odpoczynku. To również teren pełen licznych ścieżek pieszych i rowerowych sprzyjający rekreacji. 

Zakończenie budowy planowe jest na sierpień 2022 roku.