Aromę Park wyróżni oszczędny detal

Pracownia KAPS Architekci zaprojektuje Aroma Park, nową inwestycję mieszkaniową fińskiego dewelopera YIT. W ramach projektu Finowie przywrócą dawny blask jednemu z najważniejszych zabytków północnej Warszawy – zabytkowej drożdżowni Henryka Bienenthala z lat 1902-1904.

Autor: HouseMarket.pl 27 kwietnia 2017 10:50

– Projekt został wkomponowany w wyjątkowe miejsce na mapie Białołęki. Teren z XIX-wiecznym rodowodem zawiera budynki historyczne o przeznaczeniu przemysłowym, wzniesione z cegły ceramicznej. Planowana inwestycja musi więc w naturalny sposób szanować to dziedzictwo. Ceglane elewacje i sylwety nowych budynków będą charakteryzować się prostą formą i oszczędnym operowaniem detalem, przez co łatwo wkomponują się w otoczenie – wyjaśnia Maciej Parysek, architekt z pracowni projektowej KAPS Architekci.

Zagospodarowanie terenu zakłada wykorzystanie parkowego charakteru i podkreślenie historycznego dziedzictwa miejsca. Planowana jest aranżacja parku tematycznego wyposażonego w odrestaurowane elementy urządzeń przemysłowych, które zostaną wyeksponowane na terenie inwestycji graniczącej z Parkiem Henrykowskim – dodaje.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ramach pierwszego etapu Aroma Park powstanie 79 mieszkań o średniej powierzchni 51 mkw. - Budynki będą posiadać cztery kondygnacje naziemne i jedną podziemną, z 95 miejscami postojowymi, gotowymi do ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych – informuje Joanna Lewandowska, dyrektor techniczny polskiego oddziału YIT.

Aroma Park to nowy projekt, w ramach którego YIT przywróci do świetności jeden z najważniejszych zabytków na północy Warszawy – drożdżownię Henryka Bienenthala. Historyczna zabudowa zostanie zrewitalizowana, dzięki czemu zabytkowa tkanka odzyska swój dawny blask.

W istniejącą zabudowę harmonijnie wpiszą się nowe kameralne, trzypiętrowe budynki z garażami podziemnymi, których elewacja będzie nawiązywać do industrialnej przeszłości miejsca. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Klasyków 10 i będzie realizowana w pięciu etapach. Rozpoczęcie prac budowlanych pierwszego etapu inwestycji planowane jest na czwarty kwartał 2017 roku. W kwietniu ruszyła przedsprzedaż, w cenach od 5900 zł za mkw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych