Art Modern. Ekskluzywne lofty w elektrowni parowej

W ramach kolejnego rozdziału Art Modern powstaną nowe mieszkania oraz ekskluzywne lofty, które zajmą przestrzeń odrestaurowanej elektrowni parowej. Są już chętni na pierwsze lokale.

Autor: HouseMarket.pl 04 kwietnia 2017 11:44

Budowa drugiego etapu inwestycji ruszy jesienią tego roku. Nowy, sześciopiętrowy budynek pomieści 72 mieszkania. Do aktualnej oferty trafiły lokale o powierzchni od 26 do 97 mkw., w układzie od jednego do aż pięciu pokoi z kuchnią. Interesującą propozycją dla najbardziej wymagających będą przestronne mieszkania dwupoziomowe, zlokalizowane na dwóch ostatnich kondygnacjach, a także lokale z dwoma tarasami.

Mieszkaniowy eklektyzm

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak podkreśla Anna Kwaśny z biura sprzedaży OPG Property Professionals, dewelopera projektu, w nowej ofercie Art Modern każdy znajdzie coś dla siebie. – Licznej rodzinie proponujemy mieszkanie z aż trzema sypialniami i strefą dzienną z dużym tarasem, a ambitnemu singlowi – funkcjonalnie zaprojektowany salon z kuchnią oraz sypialnię mogącą też służyć za pokój do pracy – wyjaśnia. – Osoby starsze docenią zaś dodatkowe, niewielkie pomieszczenie na domową spiżarkę lub składzik – dodaje.

Modern loft

Wisienką na torcie inwestycji będą lofty, żywo nawiązujące do fabrykanckich tradycji Łodzi. W budynku XIX-wiecznej elektrowni, która zasilała nieistniejące już fabryki włókiennicze, powstanie dwanaście ekskluzywnych lokali o zróżnicowanym układzie i metrażu. W ofercie Modern Loft znajdą się zarówno klasyczne, dwupoziomowe apartamenty o powierzchni do 122 mkw., jak też warianty nieco bardziej kompaktowe: dwupokojowe i trzypokojowe o powierzchni od 45 do 73 mkw.

Kolejne etapy inwestycji

Docelowo Art Modern liczyć będzie około 400 mieszkań, od dwóch do sześciu lokali usługowych oraz od 12 do 18 przestrzeni biurowych, zlokalizowanych na parterze. Wybudowany zostanie również parking wielopoziomowy, który znajdzie się w południowo-zachodniej części kompleksu. Istniejący starodrzew kasztanowców uzupełniony zostanie o dalsze nasadzenia roślin sezonowych i zimozielonych, tworząc razem park dostępny wyłącznie dla mieszkańców osiedla.

W duchu Bauhausu

Utrzymany w duchu Bauhausu kompleks powstaje w myśl zasady „maksimum funkcji, minimum formy”. Wszystkie mieszkania wyposażone są w balkon, taras lub ogródek. W większości z nich da się wydzielić garderobę, w łazienkach można zaś zaaranżować prysznic bez brodzika. Stonowane elewacje uzupełniają oryginalne detale architektoniczne – neoplastyczne kompozycje balkonów, klinkierowe wykończenia fasad czy umieszczone na klatkach schodowych wizerunki znanych postaci modernizmu, nawiązujące w swej formie do łódzkich murali.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych