Art Modern w Łodzi z kolejnym muralem, wkrótce rewitalizacja loftówhousemarket.pl - 14 sierpnia 2020 11:17


Osiedle Art Modern nie bez przyczyny uchodzi za jedną z najbardziej nietuzinkowych inwestycji deweloperskich w Łodzi. Wraz z odbiorem nowych lokali w ramach II etapu, mieszkańcy odsłonili kolejną instalację artystyczną nawiązującą do sztuki muralu. W ramach wydarzenia oficjalnie zapowiedziano także rewitalizację zabytkowej elektrowni parowej, w której powstaną lofty.

Pomimo utrudnień i niepewności, jakie na rynek nieruchomości sprowadziła pandemia koronawirusa, prace budowlane przy kolejnym, drugim etapie łódzkiej inwestycji w żadnym momencie nie zwolniły. Jeszcze w lipcu klucze do swoich nowych M odebrali pierwsi nowi lokatorzy. 73 mieszkania, które uzupełniły ofertę osiedla przy ul. Wróblewskiego w Łodzi, niemal w całości znalazły już swoich nabywców.

- Art Modern to mieszkania w duchu modernizmu: proste, funkcjonalne, przyjazne do życia. Z drugiej strony awangardowy charakter osiedla podkreślają instalacje artystyczne, które zdobią klatki schodowe poszczególnych budynków - wyjaśnia Michał Styś, szef OPG Property Professionals.

Nowy mural na osiedlu

Klimat Art Modern to w dużej mierze zasługa jego patronów - artystów żyjących i tworzących na przełomie XIX i XX w., którzy dziś „mieszkają” po sąsiedzku ze współczesnymi lokatorami.

Wraz z oddaniem do użytku II etapu inwestycji, do Poli Negri, Rudolfa Valentino oraz Marka Twaina dołączyła niezwykle barwna postać rodzimego teatru i operetki: Mieczysława Ćwiklińska.
Instalację z wizerunkiem jednej z najwybitniejszych polskich aktorek komediowych stworzyła Aleksandra Kaczanowska, absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, zwyciężczyni konkursu zorganizowanego wspólnie przez uczelnię i OPG Property Professionals.

- Cieszę się, że możemy dotrzeć do mieszkań, do bardziej użytkowej formy. Miejscem sztuki są nie tylko muzea. Dobrze, że wychodzi ona też na ulice - przyznała autorka w trakcie uroczystego odsłonięcia muralu.

Art Modern to miejsce, w którym historia Łodzi dosłownie ożywa na nowo. Oprócz nowych budynków, w ramach inwestycji zrewitalizowana zostanie zabytkowa, otoczona starymi kasztanowcami elektrownia parowa, pamiątka po fabrykanckiej przeszłości miasta. Znajdzie się w niej 12 stylowych loftów, w których nie zabraknie zarówno oryginalnych elementów konstrukcyjnych, jak i nowoczesnych udogodnień. Prace adaptacyjne ruszyć mają jeszcze tej jesieni.
Szczególną uwagę zwraca eklektyzm oferty Moder Loft.

- Klienci znajdą u nas zarówno dwupoziomowe, ponad stumetrowe penthouse’y z możliwością zaaranżowania ogromnego tarasu, jak i kompaktowe lofty o powierzchni zaczynającej się już od 43 metrów kwadratowych - podkreśla Anna Osińska, szefowa biura sprzedaży osiedla Art Modern.

Projekt idzie pełną parą

Jeszcze w tym roku ruszyć ma także budowa III etapu inwestycji, w ramach którego powstanie kolejnych 106 lokali, od kompaktowych kawalerek o powierzchni 25 mkw., przez rozkładowe mieszkania trzy- i czteropokojowe, aż po luksusowe, ponad stumetrowe apartamenty znajdujące się na ostatnim, piątym piętrze. Docelowo na terenie osiedla ma powstać blisko 400 mieszkań.