Asbud zdeterminowany do budowy Central Garden mimo konfliktu z Westfield ArkadiaHousemarket.pl - 17 czerwca 2021 16:04


Spółka Asbud jest zdeterminowana, aby doprowadzić do końca projekt Central Garden, położony w warszawskim Śródmieściu przy stacji metra Dworzec Gdański. Mimo kwestionowania pozwolenia na budowę przez współwłaścicieli Westfield-Arkadia, Asbud podejmie wszelkie konieczne kroki, aby jak najszybciej wybudować osiedle.

Grupa ASBUD otrzymała właśnie uzasadnienie wyroku NSA, który rozpatrzył skargę kasacyjną spółki i Wojewody Mazowieckiego od niekorzystnego wyroku WSA w sprawie kontynuowania inwestycji Central Garden.

- NSA przyjął naszą argumentację częściowo, w tym podzielił nasze stanowisko w zakresie dostępu do drogi publicznej. Jednak pomimo posiadania dokumentacji geologiczno-inżynierskiej niezbędnym będzie przedłożenie nowej, właściwej dla inwestycji oraz wniesienie stosownych korekt do projektu budowlanego - czytamy w informacji prasowej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Tymczasem spółka zaoferowała klientom dwie alternatywy: przedłużenie umowy lub odstąpienie i niezwłoczny zwrot 100 proc. wpłaconych środków. Większość klientów zdecydowała się przedłużyć współpracę z deweloperem.

- W trakcie naszej 24-letniej obecności na polskim rynku nieruchomości zawsze z sukcesem doprowadzaliśmy nasze projekty do końca, budując silną markę wiarygodnego dewelopera. I w tym wypadku zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby klienci mogli zamieszkać w zakupionych lokalach najszybciej, jak to możliwe.  Jesteśmy w pełni przygotowani, aby wprowadzić korekty narzucone przez sąd. Jesteśmy dumni, że większość klientów wierzy w nasze doświadczenie i nie rezygnuje z mieszkań mimo możliwości zwrotu 100 proc. wpłaconych środków. Realizacja tej inwestycji wymaga sporo czasu, wysiłku oraz własnego wkładu finansowego, którego niektórzy deweloperzy nie byliby w stanie udźwignąć. Jesteśmy jednak zdeterminowani, aby doprowadzić ten projekt  do szczęśliwego finału - czytamy w informacji - Podważanie ostatecznego pozwolenia na budowę inwestycji w trakcie zaawansowanej budowy oraz po bardzo wnikliwym i gruntowym zbadaniu projektu i jego uwarunkowań przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy – Wydział Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy oraz Wojewodę Mazowieckiego jest dla nas nielogiczne. Wyrok NSA również bardzo mocno nas zdziwił, szczególnie, że sam autor planu miejscowego potwierdził zgodność naszego projektu z zapisami tego planu. Niemniej jednak zawsze wypełniamy wiążące decyzje organów czy sądów, nawet jeśli w naszej ocenie są one bezpodstawne lub nieracjonalne.