Atal City Square III i IV. Kolejne mieszkania już w ofercie

Atal kontynuuje rozbudowę wrocławskiej inwestycji Atal City Square. Ofertę w niej wzbogaciły właśnie mieszkania w budynkach składających się na III i IV etap osiedla. Uzupełnieniem są apartamenty inwestycyjne oraz lokale użytkowe.

Autor: housemarket.pl 02 czerwca 2022 09:26

  • W III i IV etapie osiedla w sumie powstanie 496 mieszkań o zróżnicowanym rozkładzie i metrażu, 9 lokali usługowych oraz 77 apartamentów inwestycyjnych.
  • Ceny mieszkań zaczynają się od 9 000 zł za mkw.
  • Nabywcy mogą skorzystać również z pakietów wykończeniowych „pod klucz”, dostępnych już za 900 zł za mkw.

Zespół mieszkaniowy Atal City Square powstaje w centrum Wrocławia, na Przedmieściu Oławskim, w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Krzyki. Jego wyróżniającym elementem architektonicznym jest odrestaurowany budynek dawnej parowozowni.

Inwestycja podnosi walory okolicy i wpływa pozytywnie na rozwój architektoniczny Przedmieścia Oławskiego. Zastosowane materiały (m.in. cegła klinkierowa i elementy metalowe) oraz koncepcja osiedla świetnie wpisują się w postindustrialny klimat okolicy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Atal City Square to osiedle zaprojektowane jako komfortowa przestrzeń do życia. Jego atutem jest m.in. bliskość centrów biznesowych, terenów zielonych i rekreacyjnych oraz wielu miejskich udogodnień. Oprócz doskonałej lokalizacji, również nowoczesna i niebanalna architektura oraz funkcjonalność sprawiają, że osiedle cieszy się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych mieszkańców i inwestorów. W naszej ocenie jest to w tej chwili jedna z atrakcyjniejszych propozycji na rynku pierwotnym Wrocławia – mówi Angelika Kliś, członek zarządu Atal.

W III i IV etapie osiedla w sumie powstanie 496 mieszkań o zróżnicowanym rozkładzie i metrażu, 9 lokali usługowych oraz 77 apartamentów inwestycyjnych. Zainteresowani mogą wybierać pomiędzy kameralnymi i ustawnymi kawalerkami (pow. od 28 mkw.), a dużymi apartamentami o pow. nawet 125 mkw. W nowej puli mieszkań najwięcej jest lokali 2-pokojowych.

Do każdego mieszkania będzie przynależał balkon lub taras, a mieszkania znajdujące się na parterze będą posiadały dodatkową powierzchnię w postaci ogródka.

Do dyspozycji mieszkańców będą miejsca postojowe dla aut oraz stanowiska dla jednośladów, a na parkingu w pobliżu budynku dodatkowe stanowiska parkingowe. Dodatkowym udogodnieniem dla mieszkańców będą komórki lokatorskie zapewniające przestrzeń do przechowywania.
Atal City Square zaplanowano z uwzględnieniem współczesnych rozwiązań funkcjonalnych. Cicho-bieżne windy, szerokie ciągi piesze oraz estetycznie wykończone części wspólne sprawią, że codzienne korzystanie z przestrzeni kompleksu będzie bardzo wygodne. Intuicyjny i energooszczędny system oświetleniowy oraz całodobowy monitoring zagwarantują poczucie bezpieczeństwa. Na terenie osiedla powstanie zielony dziedziniec z drzewami i licznymi elementami małej architektury oraz miejscami odpoczynku, które tworzyć będą wspólną przestrzeń przyjazną mieszkańcom.

Inwestycja harmonijnie łączy historyczne zabudowania z nowoczesną architekturą. Jej wyróżniającym się elementem architektonicznym jest odrestaurowany budynek dawnej parowozowni.

Parowozownia – wchodząca w skład drugiego etapu osiedla – to budynek o wyjątkowych walorach, który funkcjonował dawniej jako część zakładów kolejowych stacji towarowej. Obiekt został odbudowany z zachowaniem jego historycznego wyglądu: charakterystyczną elewacją i wyjątkowym dwuspadowym dachem pokrytym blachą. Niewątpliwym atutem jest wysoka i strzelista klatka schodowa oraz łukowe okna, w których odtworzono historyczny podział szklenia.

Planowane terminy oddania do użytkowania III i IV etapu inwestycji Atal City Square to odpowiednio: I kwartał 2024 r. oraz I kwartał 2025 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych