Atal City Square rośnie w oczach

We Wrocławiu, przy ulicy Pułaskiego, powstaje kompleks założenie Atal City Square. To teren, który przez lata był niewykorzystywany. Nowa inwestycja połączy funkcje mieszkaniowe, usługowe i apartamenty inwestycyjne.

Autor: housemarket.pl 10 września 2021 11:15

I etap Atal City Square zaprojektowała Maćków Pracownia Projektowa, za kolejne, w tym etap II oraz układ urbanistyczny Atal City Square - odpowiada pracownia AP Szczepaniak. W drugim etapie, w powstającym właśnie budynku A, połączonym z przebudowaną parowozownią, znajdzie się 111 mieszkań, 2 lokale handlowe i 4 apartamenty inwestycyjne. Łącznie powstanie tu 115 miejsc postojowych.

- Przy projektowaniu inwestycji konieczne było dopasowanie jej do gęstej, śródmiejskiej zabudowy. Architektura musi wpasować się w otoczenie i łączyć to, co stare, z tym, co nowe. Z tego też względu postanowiliśmy na elewacji zastosować płytkę klinkierową i tynk w kolorze grafitowym, co nawiązuje do industrialnego charakteru okolicy. Sam tynk zaś optycznie odcina parter i attykę, tym samym dzieląc bryłę budynku na dwie części i zaburzając wertykalny układ elewacji. W ten sposób otrzymaliśmy projekt minimalistyczny i ponadczasowy – opowiada Artur Szczepaniak, główny architekt pracowni AP Szczepaniak.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: ATAL MA PRZED SOBĄ PRACOWITY CZAS

Elewacja jest swoistym nawiązaniem do obiektów przemysłowych, typowych dla tej okolicy. Taki zabieg pozwolił dobrze wpisać się w kontekst rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego. Okolica zyskuje na spójności wizualnej, a nowe funkcje wzbogacają tę część miasta. Inwestycja znajduje się przecież w jednej z kluczowych wrocławskich lokalizacji – nieopodal Dworca Głównego PKP, Wzgórza Partyzantów czy Placu Społecznego, a w niedalekiej odległości mieści się również wrocławski Rynek.

- Atal City Square umożliwia korzystanie z oferty i atrakcji wielkomiejskiego życia. Dzięki wyjątkowej lokalizacji w centrum Wrocławia, przyjaznej okolicy i wielu funkcjonalnym rozwiązaniom osiedle zachęca do zamieszkania i przyciąga inwestorów. Drugi etap osiedla wyróżnia budynek dawnej parowozowni. Postindustrialna przestrzeń odzyska dawny blask i znów zacznie tętnić życiem. W odnowionym obiekcie powstanie 6 unikatowych i komfortowych mieszkań. Apartamenty o loftowym charakterze mają duży potencjał, jednocześnie osiedle oferuje także funkcjonalne wnętrza w nowoczesnym budynku. Inwestycja odpowiada na zróżnicowane potrzeby, w związku z tym liczymy na duże zainteresowanie najnowszą odsłoną naszej oferty – podsumowuje Angelika Kliś, członek zarządu Atal. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych