Atal kończy budowę drugiego etapu Apartamentów Drewnowskahousemarket.pl - 16 października 2020 14:28


Atal zakończył budowę drugiego etapu inwestycji Apartamenty Drewnowska 43. Klienci niebawem odbiorą klucze do 199 mieszkań i 13 lokali usługowych. Apartamenty Drewnowska to inwestycja zlokalizowana w Łodzi. Projekt powstaje w sąsiedztwie Manufaktury.

Dobiegła końca budowa drugiego etapu Apartamenty Drewnowska 43, mimo lockdownu spowodowanego pandemią prace zakończyły się zgodnie z przewidywaniami. Tym samym Atal zrealizował swój dwunasty projekt w Łodzi, oddając do użytku – łącznie we wszystkich projektach zrealizowanych w ciągu 13 lat – niemal 2,5 tys. mieszkań i lokali usługowych. Kolejnych 771 mieszkań i 34 lokale usługowe są w budowie, a potencjał inwestycji w przygotowaniu to 955 mieszkań i 40 lokale usługowe.

- Łódzki rynek nieruchomości rozwija się w dynamicznym tempie i charakteryzuje się dużą chłonnością, co obserwujemy już od 13 lat działalności ATAL w tym regionie. Wiążemy ambitne plany z obecnością na łódzkim rynku. W realizacji mamy sześć inwestycji, gdzie łącznie powstanie 771 mieszkań. W dalszej perspektywie planujemy realizację kolejnych trzech projektów, które są już w przygotowaniu - mówi Zbigniew Juroszek, prezes Atal.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Niezmiernie cieszy mnie fakt, że Łódź stała się liczącym graczem na krajowym rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Ważne jest również to, że podczas pandemii nie zatrzymały się żadne inwestycje w mieście. Deweloperzy praktycznie przez cały ten okres nie zeszli z placów budowy. Kilkudziesięciu deweloperów jest w trakcie budowy, na różnym etapie zaawansowania prac, w sumie ok. 11 tys. mieszkań. W Łodzi budują najwięksi deweloperzy w Polsce czego najlepszym przykładem jest firma Atal - mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Budowa wieloetapowego osiedla Apartamenty Drewnowska 43 rozpoczęła się w sierpniu 2017 roku. Projekt od razu przypadł do gustu mieszkańcom Łodzi i inwestorom poszukującym nieruchomości z myślą o ich późniejszym najmie. Niewiele później – bo już w maju 2018 roku – ruszyła budowa drugiego etapu. Aktualnie w realizacji są jeszcze trzeci i czwarty etap – pozwolenie na użytkowanie planowane jest odpowiednio na I kw. 2021 r. i II kw. 2022 r.

W ramach pierwszego etapu Apartamentów Drewnowska 43 powstał kompleks 7 budynków z 264 mieszkaniami oraz 24 lokalami usługowymi i biurowymi. W sprzedaży jest jeszcze 6 z nich. W dopiero co ukończonym drugim etapie inwestycji znajdują się cztery budynki z 199 mieszkaniami i 13 lokalami usługowymi – 56 z nich jest jeszcze dostępnych w sprzedaży. W trzecim etapie powstaną zaś 62 mieszkania, 10 lokali usługowych i 12 biurowych. Niedawno uruchomiono sprzedaż czwartego i tym samym ostatniego etapu inwestycji Apartamenty Drewnowska 43. W tej części projektu powstanie pięć budynków, w których zaprojektowano 214 mieszkań i 12 lokali usługowych.

Osiedle wpisuje się w postindustrialny charakter miasta i nurt Rewitalizacji Obszarowej najbliższej okolicy, oferując znacznie więcej niż setki mieszkań. Apartamenty Drewnowska 43 wyróżnia nietuzinkowy projekt autorstwa łódzkiego Biura Architektonicznego NOW. Zróżnicowane architektonicznie i wysokościowo budynki tworzą otwartą i dostępną przestrzeń miejską, która poza funkcją mieszkaniową oferuje także bogate zaplecze biurowo-usługowo-handlowe. Projekt uwzględnia zróżnicowane potrzeby – wnętrze kwartałów zabudowy to zielona strefa rekreacyjna, z myślą o najmłodszych mieszkańcach powstały tu także place zabaw. Niewątpliwie Apartamenty Drewnowska 43 zwiększają architektoniczną wartość i jednocześnie zmieniają oblicze ścisłego centrum Łodzi.

Na łódzkie portfolio Atal - poza Apartamentami Drewnowska 43 – składają się inne wieloetapowe inwestycje: zlokalizowane w dzielnicy Górna osiedle Chojny Park, wybudowane między ulicami Pomorską a Telefoniczną osiedle Pomorska Park oraz Nowe Miasto Polesie realizowane przy ul. Pienistej, nieopodal skrzyżowania z ul. Maczka.