Atal powiękasz ofertę Francuska Parkhousemarket.pl - 20 stycznia 2021 09:26


Atal wprowadził do sprzedaży kolejny etap katowickiej inwestycji Francuska Park. W tej części projektu powstanie dziewięciokondygnacyjny budynek o kaskadowym układzie, w którym zaprojektowano 178 mieszkań i 4 lokale usługowe.

Wprowadzona do sprzedaży inwestycja to kontynuacja i dopełnienie popularnego osiedla ATAL Francuska Park, w ramach którego deweloper zrealizował 881 mieszkań i 15 lokali usługowych. W kompleksie Francuska Park VI zaplanowano budynek o kaskadowym układzie. Powstanie w nim 178 mieszkań o szerokiej gamie metraży – od 38 do 147 mkw – oraz układach od kompaktowych kawalerek po przestronne pięciopokojowe apartamenty.

Osiedle Francuska Park mieści się na terenie zielonej dzielnicy Muchowiec, w bliskim sąsiedztwie Parku Leśnego oraz Doliny Trzech Stawów.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Nabywcy chętnie zdecydują się na zakup nieruchomości w tej inwestycji, dostrzegając w niej przyjazne miejsce do życia - mówi Angelika Kliś, członek zarządu Atal.

Uzupełnieniem komfortowej przestrzeni mieszkalnej będą balkony, loggie i tarasy, a lokale usytuowane na parterze posiadać będą ogródki. Z myślą o zmotoryzowanych w inwestycji powstanie podziemna hala garażowa z licznymi miejscami parkingowymi, wśród których znajdą się miejsca pojedyncze i rodzinne. Na terenie osiedla przewidziano także naziemne miejsca parkingowe – w tym miejsca z możliwością ładowania samochodów elektrycznych. Dla wygody mieszkańców zaprojektowano komórki lokatorskie oraz dodatkowe pomieszczenia, które idealnie sprawdzą się jako przestrzeń do przechowywania.

Projekt Francuska Park wyróżni się nowoczesną architekturą, którą podkreślą szklane elementy elewacji. Osiedle zaprojektowano z dbałością o detale i wysoką jakość materiałów. Obok funkcjonalnych i przestronnych mieszkań powstaną także lokale usługowe. Na terenie kompleksu zaplanowano zieloną strefę rekreacji, z myślą o najmłodszych mieszkańcach powstanie także plac zabaw. Dach zaprojektowany został częściowo jako zielony, co dodatkowo uwydatnia atuty okolicznej przyrody. Inwestycja zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – szerokie ciągi komunikacyjne, niskie krawężniki, brak barier architektonicznych oraz cichobieżne windy ułatwią poruszanie się w obrębie budynków.

Osiedle Francuska Park to nie jedyna propozycja Atal na Śląsku. Deweloper oferuje mieszkania z I i II etapu inwestycji Nowy Brynów – osiedla zlokalizowanego w południowo-zachodniej części Katowic przy ul. Rzepakowej, nieopodal Katowickiego Parku Leśnego. Sprzedaż trwa także w Sokolska 30 Towers. To nowoczesny kompleks o charakterze mieszkaniowo-biurowym usytuowany w samym centrum stolicy Śląska, przy ulicy Sokolskiej. Dostępne są także mieszkania w gliwickim projekcie Apartamenty Karolinki, który powstaje w zachodniej części miasta, u zbiegu ulic Karolinki i Bolesława Śmiałego.

Planowany termin oddania projektu Francuska Parki VI to I kw. 2023 roku. Za projekt odpowiada pracownia Wojciecha Wojciechowskiego.