Atal Residence: Ekskluzywne apartamenty zamiast fabrykiHouseMarket.pl - 05 kwietnia 2016 09:57


Ruszyła sprzedaż pierwszego etapu Atal Residence - prestiżowego osiedla na terenach dawnej fabryki Miraculum w Krakowie. Do oferty trafiły 224 mieszkania. Cena za metr kwadratowy wynosi od 7100 do 7500 zł brutto.


Pierwszy etap inwestycji to budynek o eleganckiej i nowoczesnej architekturze, w którym na siedmiu piętrach znajdą się 224 apartamenty. Klienci mogą wybierać spośród układów od dwóch do czterech pokoi oraz metraży od 35,18 do 106,37 mkw.

Do każdego z mieszkań przynależeć będzie balkon, a dla dodatkowego komfortu przewidziano 132 komórki lokatorskie. W inwestycji zaplanowano 157 miejsc postojowych w garażu, ponadto w tym etapie powstaną dwa zewnętrzne miejsca postojowe. Na parterze obiektu znajdą się trzy lokale o przeznaczeniu handlowo-usługowym.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Krakowskie Zabłocie intensywnie się rozwija i zmienia swój charakter. To dzielnica o ogromnym potencjale, dzięki czemu staje się coraz bardziej prestiżowa i modna. Powstają tu nowe osiedla, miejsca pracy, muzea, restauracje, sklepy oraz tereny rekreacyjne.

Atal Residence wzniesie się przy ulicy Zabłocie na terenie byłej fabryki Miraculum, nieopodal ulicy Przemysłowej. Takie usytuowanie osiedla zapewni mieszkańcom wygodny dostęp do terenów rekreacyjnych, placówek kulturalnych oraz do komunikacji i infrastruktury miejskiej.

Przyszli lokatorzy będą mogli skorzystać również z licznych atrakcji, jakie oferują położone nieopodal dzielnice: krakowski Kazimierz oraz Grzegórzki. Atutem lokalizacji jest bardzo dobrze rozwinięta sieć komunikacji miejskiej - pobliskie przystanki tramwajowe zapewnią wygodny dojazd do centrum oraz do pozostałych części miasta.

Kompleks mieszkaniowy projektem oraz kolorystyką nawiąże do zabudowy zmieniającego się Zabłocia i wpisze się w klimat tego modnego miejsca. Inwestycja połączy w spójną całość postindustrialny charakter otoczenia z efektownymi materiałami wykończeniowymi, wśród których znajdą się między innymi cegły o naturalnej, ciepłej kolorystyce.

Część obiektów dawnej fabryki Miraculum zostanie odnowiona i wkomponowana w kolejne etapy osiedla. Inwestycja będzie dostosowana do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

- Atal Residence to jeden z najważniejszych projektów w dotychczasowej historii naszej firmy. Miejsce inwestycji jest dla wielu osób wyjątkowe. Dlatego dołożymy wszelkich starań, żeby powstające tu osiedle wkomponowało się w okolicę nadając jej jednocześnie nowego blasku – mówi Zbigniew Juroszek, prezes Atal SA.

Prace w inwestycji rozpoczęły się w czwartym kwartale 2015 r. Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to drugi kwartał 2018 r. Za projekt osiedla odpowiada Biuro Rozwoju Krakowa SA.