Atal stawia na Katowice. Nowy etap Francuska Park w sprzedaży

Atal wprowadził do sprzedaży piąty etap projektu Atal Francuska Park. Oferta dewelopera powiększyła się o 139 mieszkań zlokalizowanych przy ul. Francuskiej w Katowicach. Inwestycja usytuowana jest w sąsiedztwie Doliny Trzech Stawów oraz Katowickiego Parku Leśnego.

Autor: HouseMarket.pl 19 maja 2017 10:56

Ceny mieszkań wynoszą od 5,4 tys. złotych brutto za mkw., a na najwyższych piętrach od 5,6 tys. złotych brutto.

Piąta część kompleksu składać się będzie z dwóch budynków, gdzie zaplanowano mieszkania o powierzchniach od 37,36 mkw. do 148,53 mkw. i rozkładach od 2 do 4 pokoi. W V etapie Atal Francuska Park powstanie także 157 miejsc postojowych w garażu podziemnym oraz 10 naziemnych miejsc parkingowych. Do każdego z mieszkań przynależeć będą balkony lub przestronne tarasy. Dla wygody mieszkańców przewidziano również 92 komórki lokatorskie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Katowice stanowią ważny rynek dla Atalu. W pierwszym kwartale br. sprzedaliśmy w stolicy Górnego Śląska 86 mieszkań, czyli o prawie 40 proc. więcej niż przed rokiem. Uruchamiamy tu właśnie sprzedaż piątego etapu naszego flagowego projektu. Jesteśmy przekonani, że spotka się on z zainteresowaniem. W poprzednich etapach Atal Francuska Park sprzedanych zostało już łącznie ok. 80 proc. lokali – mówi Mateusz Juroszek, wiceprezes firmy Atal.

Projekt Atal Francuska Park został podzielony na pięć etapów, w ramach których powstanie 12 eleganckich budynków. Będą posiadały od czterech do ośmiu pięter oraz kondygnację podziemną, gdzie znajdą się stanowiska garażowe oraz komórki lokatorskie. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddanych 879 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Sprawne przemieszczanie wewnątrz budynków ułatwią cichobieżne windy. W obiektach znajdzie się także 15 lokali handlowo-usługowych. Zarówno pierwszy, drugi, jak i trzeci etap inwestycji uzyskały już pozwolenie na użytkowanie.

Kompleks Atal Francuska Park wyróżnia nowoczesna architektura. Grafitowa kolorystyka elewacji została uzupełniona o elementy z naturalnego drewna oraz granitu. Dopełnienie stanowią aluminiowe, malowane proszkowo balustrady, które nadają budynkom nowoczesnego wyglądu. W kompleksie znajdują się również tereny zielone, z miejscami do rekreacji i odpoczynku oraz placem zabaw dla najmłodszych. Osiedle jest także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja jest położona w pobliżu Doliny Trzech Stawów – zielonej enklawy Katowic, a także Katowickiego Parku Leśnego. Bliskość lasów i zbiorników wodnych to znakomita przestrzeń dla osób chcących odpocząć od miejskiego zgiełku. Liczne placówki edukacyjne, przedszkola i uczelnie wyższe położone nieopodal kompleksu będą dużym udogodnieniem dla mieszkańców. W pobliżu osiedla znajduje się także galeria handlowa „Trzy Stawy” z licznymi sklepami. Inwestycja Atal Francuska Park jest bardzo dobrze skomunikowana – do centrum można dostać się w łatwy sposób ulicą Francuską, a kompleksowa infrastruktura transportowa zapewnia szybki dostęp do pozostałych części Katowic.

Planowany termin oddania do użytkowania V etapu inwestycji to I kwartał 2019 r. Za projekt osiedla Atal Francuska Park odpowiada Wojciech Wojciechowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych