Atal z nową propozycją na wrocławskim Przedmieściu Oławskimhousemarket.pl - 04 maja 2020 14:18


Atal rozpoczął sprzedaż kolejnego wrocławskiego projektu – Atal City Square. Kompleks powstaje w centrum miasta, na Przedmieściu Oławskim, w nieustannie rozwijającej się dzielnicy. Projekt składa się z części mieszkalnej ze 232 mieszkaniami oraz aparthotelowej ze 124 lokalami inwestycyjnymi. Inwestycja będzie gotowa pod koniec 2022 roku.

Dodatkowo na parterze budynków znajdzie się 10 lokali usługowych. Cena za mkw. w części mieszkalnej zaczyna się od 9 000 złotych brutto w stanie deweloperskim, a w części aparthotelowej od 11 000 złotych brutto z wykończeniem pod klucz. Projekt osiedla przewiduje także rewitalizację zabytkowego budynku znajdującego się na terenie inwestycji.

Najnowsza wrocławska inwestycja Atal powstaje przy ulicy Pułaskiego, na Przedmieściu Oławskim, w popularnej i rozwijającej się dzielnicy. Pierwsza część osiedla Atal City Square składa się z dwóch ośmiopiętrowych budynków, w których zaprojektowano mieszkania oraz apartamenty inwestycyjne. Cześć mieszkalna oferuje 232 funkcjonalne i zaprojektowane z myślą o wygodzie przyszłych lokatorów mieszkania o powierzchni od 25,76 do 131,14 mkw. i układach od 1 do 5 pokoi. Do każdego z nich przynależeć będzie ogródek – na parterze – oraz balkon lub przestronny taras – na wyższych kondygnacjach. Na terenie kompleksu powstanie także 10 lokali usługowych.

Doskonała lokalizacja na Przedmieściu Oławskim – w centrum miasta i z wygodnym dostępem do komunikacji miejskiej – sprawia, że ATAL City Square to jedna z ciekawszych propozycji na rynku pierwotnym Wrocławia.

- Projekt przypadnie do gustu osobom, które cenią miejski styl życia. Już na etapie planowania byliśmy przekonani, że położenie kompleksu będzie atrakcyjne zarówno do zamieszkania, jak i wynajmu. Dlatego poza szeroką ofertą mieszkań dla osób, które chcą tu osiąść na stałe, w inwestycji zaprojektowano także lokale dedykowane inwestorom, którzy chcą dobrze ulokować swój kapitał – mówi Angelika Kliś, dyrektor zarządzająca ds. sprzedaży i marketingu w Atal .

Z myślą o zmotoryzowanych powstanie podziemny garaż z 263 miejscami postojowymi dla aut i 12 miejscami dla jednośladów oraz 6 naziemnymi miejscami parkingowymi, w tym także przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. W trosce o komfort przyszłych mieszkańców zadbano o dodatkową przestrzeń do przechowywania – zaplanowano 143 komórki lokatorskie. Cichobieżne windy, szerokie ciągi piesze oraz estetycznie wykończone części wspólne sprawią, że codzienne funkcjonowanie w przestrzeni kompleksu będzie niezwykle wygodne. Intuicyjny i energooszczędny system oświetleniowy oraz całodobowy monitoring dadzą poczucie bezpieczeństwa, a zielone skwery i miejsca odpoczynku będą tworzyć wspólną przestrzeń przyjazną mieszkańcom. 

Atal  City Square to osiedle zaplanowane z troską o nowoczesną i funkcjonalną architekturę, która jednocześnie wkomponowuje się w okoliczną zabudowę. Projekt nawiązuje do znajdującej się w sąsiedztwie staromiejskiej architektury – budynki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby tworzyć kwartały z wewnętrznym dziedzińcem. W dalszym etapie zrewitalizowany zostanie zabytkowy budynek znajdujący się na terenie inwestycji. Będzie on przeznaczony na funkcję usługową, dzięki czemu osiedle zapewni jeszcze bardziej komfortowe warunki mieszkaniowe i odpowie na zróżnicowane potrzeby lokatorów.

Położenie Atal City Square na doskonale skomunikowanym i spokojnym Przedmieściu Oławskim, a jednocześnie w otoczeniu parków łączy w sobie wygodę mieszkania w niewielkiej odległości od ścisłego centrum miasta z bliskością terenów zielonych i rekreacyjnych. Lokalizacja inwestycji umożliwi swobodne korzystanie z wszelkich uroków miasta oraz bogatej oferty kulturalnej i naukowej całej aglomeracji. Można stąd szybko dotrzeć do centrów biznesowych lub do innych dzielnic Wrocławia – zarówno własnym samochodem, jak i komunikacją miejską z przystanków autobusowych i tramwajowych. Lokalizacja inwestycji przy drodze nr 98 oraz w pobliżu stacji PKP i PKS gwarantuje sprawny wyjazd poza miasto. W sąsiedztwie kompleksu znajdują się centra medyczne, apteki, szkoły i przedszkole, a także funkcjonują liczne sklepy, punkty handlowo-usługowe.

Atal  City Square to nie jedyna propozycjaAtal na wrocławskim rynku. Deweloper oferuje lokale na kameralnym osiedlu Atal Oporów, które powstaje przy ul. Cesarzowickiej, w bliskim sąsiedztwie terenów zielonych. W sprzedaży są także mieszkania na osiedlu Nowe Miasto Jagodno – inwestycja powstaje w południowej części miasta, u zbiegu ulic Asfaltowej i Buforowej. Dostępne są także mieszkania w wieloetapowym projekcie Nowe Miasto Różanka powstającym w północnej części miasta przy ul. Obornickiej, niedaleko Odry. Projekt tego osiedla obejmuje rewitalizację zabytkowego spichlerza i pozostałych zabudowań dawnego zespołu „Młyna Różanka”. Na nabywców czekają także apartamenty inwestycyjne w Krakowskiej 37 – projekt powstaje w dzielnicy Krzyki z łatwym dostępem do centrum miasta.

Planowany termin oddania do użytkowania inwestycji Atal City Square to III kwartał 2022 roku.