Atal z pełnym rozmachu projektem w centrum Katowic

Atal zaprezentował nową inwestycję na Górnym Śląsku - Atal Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje budowę trzech apartamentowców, z których najwyższy będzie miał 36-kondygnacji.

Autor: housemarket.pl 29 czerwca 2022 09:35

  • Atal Olimpijska tworzą trzy budynki. Jeden z nich będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym na Śląsku. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji.
  • W ramach projektu Atal Olimpijska w 3 budynkach powstanie 710 mieszkań.
  • Ceny mieszczą się w za­kresie 9 700 - 15 300 zł brutto.

Podczas prezentacji projektu dla mediów Zbigniew Juroszek, prezes ATAL, zwrócił uwagę na znaczenie inwestycji realizowanych w centrum Katowic.

- Projekty, takie jak ten przy ul. Olimpijskiej, oraz inne nasze przedsięwzięcia deweloperskie, tj. Sky+, Sokolska 30 czy Francuska Park, zmieniają oblicze Katowic. Już dawno dostrzegliśmy ogromny potencjał w tym mieście, a zwłaszcza w jego centrum, gdzie brakowało nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych na miarę współczesnych metropolii. Dzięki wszystkim prowadzonym lub zakończonym inwestycjom firmy Atal w Katowicach przybyło 3700 nowych mieszkań - wyliczał prezes Zbigniew Juroszek.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prezentacja flagowej katowickiej inwestycji Atal przypada na okres odbywającego się w jej pobliżu Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum).

- WUF 11 to czas dyskusji o przyszłości miast i kierunkach ich rozwoju. W XXI w. wieku jesteśmy świadkami ogromnego przyspieszenia transformacji tej części miasta, która skupia się wokół Strefy Kultury, a kiedyś była terenem przemysłowym. Współpraca z biznesem w naszym mieście odbywa się na wielu płaszczyznach, w tym także w zakresie rewitalizacji. Było kwestią czasu, kiedy w sąsiedztwie obiektów użyteczności publicznej, kultury, rozrywki i biznesu pojawią się projekty mieszkaniowe, które
w przypadku Katowic charakteryzują się dużą atrakcyjnością - skomentował Bogumił Sobula, pierwszy wiceprezydent Katowic.

Ogółem w ramach projektu Atal Olimpijska w 3 budynkach powstanie 710 mieszkań oraz 17 lokali usługowych. Klienci mogą wybierać spośród mieszkań o różnych układach i metrażach: od 1- do 4-pokojowych.

Największe i najbardziej prestiżowe aparta­menty będą mieć powierz­chnię do 140 mkw. Cieszące się dużym zainteresowaniem funkcjonalne kawalerki - od 25 mkw. Ceny mieszczą się w za­kresie 9 700 - 15 300 zł brutto.

- Dla wygody przyszłych lokatorów zaplanowaliśmy liczne udogodnienia, m.in. rowerownie, pomieszczenia na akcesoria oraz strefę wypoczynku z zielenią i małą architekturą. Na parterze najwyższego budynku znajdzie się recepcja, a na 38. kondygnacji taras widokowy. Częścią infrastruktury będą zewnętrzne miejsca postojowe z możliwością wykonania stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Klienci Olimpijskiej będą mogli także wybrać opcjonalnie inne opcje smart home - mówi Angelika Kliś, członek zarządu Atal.

Mieszkańcy Atal Olimpijskiej z pewnością docenią bliskość miejskiej infrastruktury, miejsc rozrywki i czasu wolnego oraz doskonały dostęp do komunikacji miejskiej. Ogromnym atutem inwestycji jest bowiem lokalizacja. W spokojnej i sprzyjającej relaksowi Strefie Kultury, w otoczeniu ikonicznych, charakterystycznych dla Katowic budynków, takich jak siedziba NOSPR, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Spodek czy Muzeum Śląskie.

Autorem projektu zespołu budynków jest katowicki architekt Wojciech Wojciechowski wraz z zespołem.

- Zaprojektowane rozwiązania są zgodne z najnowszymi trendami architektonicznymi i urbanis­tycznymi. Umiejscowiony na dachu najwyższego budynku taras widokowy pozwoli miesz­kańcom Olimpijskiej cieszyć oko imponującym widokiem na panoramę Katowic, a nawet góry. Będzie to również doskonałe miejsce do relaksu i spotkań towarzyskich. Imponujący efekt stworzy ponadto specjalnie zaprojektowana iluminacja świetlna budynku, która ukaże go w innym świetle po zmroku - mówi Wojciech Wojciechowski, architekt.

Wśród wyróżniających się elementów funkcjonalnych i designu należy wymienić m.in.: wentylowaną elewację, panoramiczne przeszklenia logii, szklane balustrady oraz doskonałe nasłonecznienie z trzech stron świata. Projekt przewiduje użycie nowoczesnych materiałów wysokiej jakości, w tym m.in. płyt  syste­mowych i ażurowych Stacbond - Champagne Metallic oraz tynku Mosaic Superfine z dodatkiem miki.

Prace budowlane w inwestycji Atal Olimpijska rozpoczęły się w grudniu 2021 r.

Ich zakończenie planowane jest na IV kwartał 2025 r., a uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w I kwartale 2026 r.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych