Atal z pozwoleniem na użytkowanie poznańskich Apartamentów Dmowskiego

Atal uzyskał pozwolenie na użytkowanie dla pierwszej części Apartamentów Dmowskiego w Poznaniu.  W I etapie powstały 4 budynki z 294 mieszkaniami, zaś 69 z nich jest nadal dostępna w sprzedaży.

Autor: Housemarket.pl 29 marca 2021 10:57

Osiedle powstaje w Poznaniu przy ul. Krauthofera 22, u zbiegu dzielnic Łazarz i Górczyn. Atutem jego lokalizacji jest dogodna komunikacja z centrum miasta oraz dostęp do rozbudowanej infrastruktury miejskiej.

 - Osiedle Apartamenty Dmowskiego to wyjątkowy projekt na poznańskiej mapie nieruchomości. Dobiegła końca budowa pierwszej części inwestycji i właśnie otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie. Będziemy więc niebawem przekazywać klucze lokatorom. W sprzedaży są jeszcze dostępne mieszkania, co oznacza, że można w zasadzie od razu po zakupie odebrać klucze do gotowego lokalu – mówi Zbigniew Juroszek, prezes Atal.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Apartamenty Dmowskiego to dwuetapowa inwestycja. Oddany do użytku pierwszy etap osiedla składa się z czterech 7-piętrowych budynków, w których w sumie powstały 294 mieszkania o zróżnicowanych powierzchniach i układach oraz przemyślanym podziałem wnętrz, gwarantującym wygodę ich aranżacji i użytkowania. W hali garażowej z myślą o zmotoryzowanych powstało 287 miejsc, kolejne 19 miejsc znajduje się na parkingu zewnętrznym. Dodatkową przestrzeń do przechowywania zapewniają 115 komórek lokatorskich. W ofercie sprzedaży w tej części inwestycji pozostało 69 gotowych do zamieszkania lokali. Trwa budowa drugiego etapu Apartamentów Dmowskiego, gdzie powstanie 149 mieszkań oraz 17 lokali o przeznaczeniu handlowo-usługowych – zaledwie 28 z nich jest jeszcze dostępna w ofercie.

Apartamenty Dmowskiego są usytuowane między dwoma największymi poznańskimi parkami – Parkiem Kasprowicza i Parkiem Górczyńskim. W bliskim otoczeniu znaleźć można liczne miejsca odpoczynku i rekreacji. Rodziny z dziećmi docenią bliskość placówek oświaty – zarówno przedszkoli, jak i szkół podstawowych. W okolicy znajdują się również apteki i ośrodki zdrowia, sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne, a najbliższe centra handlowe zlokalizowane jest w odległości krótkiego spaceru.

Pierwsza część poznańskiego osiedla Apartamenty Dmowskiego to kolejna już inwestycja, dla której Atal uzyskał w tym roku pozwolenie na użytkowanie. Od stycznia br. deweloper zrealizował dwa etapy warszawskiego projektu Nowa Grochowska oraz czwartą odsłonę krakowskiego osiedla Atal Kliny Zacisze. W 2020 roku Atal przekazał klientom 3 002 lokale mieszkaniowe i usługowe, to wynik o blisko 70 proc. większy r/r i jednocześnie najwyższy w historii spółki. Najwięcej lokali zostało wydanych w Warszawie (685), Łodzi (598), Krakowie (479) oraz we Wrocławiu (438).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych