Aurec Home buduje historię Ursusa

Deweloper odtworzy klimat historycznych Zakładów Mechanicznych Ursus, zamieniając ich fragment na nową, miejską przestrzeń użytkową. W ramach osiedla Fabrica Ursus docelowo powstanie około 800 mieszkań.

Autor: housemarket.pl 10 września 2021 14:06

Osiedle, którego sprzedaż wystartowała w czerwcu tego roku, będzie inwestycją na miarę światowych projektów industrialnych. Na działce o powierzchni 2,5 ha deweloper przewiduje budowę 800 mieszkań, o metrażu od 35 do 100 mkw., ulokowanych w 6-7 kondygnacyjnych budynkach mieszkalnych.

Kompleks mieści się niedaleko kolejki PKP na Ursusie, także przyszli mieszkańcy dotrą do centrum w zaledwie paręnaście minut.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: AUREC HOME PODSUMOWUJE PIERWSZE PÓŁROCZE

Przewidywany termin oddania inwestycji do użytku przypada na 2027 rok.

Twórcą projektu jest architekt Adam Wagner, prezes studia projektowego PBPA Projekt, odpowiedzialnego m.in za kompleks biurowy Warsaw Spire. Dla Wagnera, priorytetowym celem przy tworzeniu Fabrica Ursus było zintegrowanie dwóch wizji miasta - nowej i zabytkowej w jeden, pełen zieleni, funkcjonalny “pomnik” przeszłości. W tym celu do wykończenia projektu użyto detali i reliktów, pozostałych po dawnych zabudowaniach zakładowych. Była to własna inicjatywa twórcza Adama Wagnera, który pragnął maksymalnie podkreślić pozostałości zabudowań, a współczesne detale potraktować jedynie jako tło dla elementów industrialnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych