Aurec Home rozpoczyna sprzedaż osiedla Fabrica Ursushousemarket.pl - 22 czerwca 2021 13:59


Aurec Home startuje ze sprzedażą osiedla Osiedle Fabrica Ursus. Inwestycja zlokalizowana jest w dzielnicy Ursus, przy ulicy Dyrekcyjnej.

Na działce o powierzchni 2,5 ha deweloper przewiduje budowę 800 mieszkań, o metrażu od 35 do 100 mkw, ulokowanych w 6-7 kondygnacyjnych budynkach mieszkalnych. Przewidywany termin oddania inwestycji do użytku przypada na 2027 rok, natomiast ukończenia pierwszego etapu możemy się spodziewać już w maju 2023 roku. Aurec Home zaplanował łącznie 5 etapów budowy.

CZYTAJ TEŻ: AUREC HOME Z GRUNTAMI POD BUDOWĘ KOLEJNYCH ETAPÓW JUTRZENKI 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Zabytkowe obiekty poprzemysłowe stanowią element tożsamości kulturowej regionów. Wiele z nich to obiekty historyczne, wpisane trwale w krajobraz miasta. Za ich wykorzystaniem do nowych funkcji przemawia fakt, że zbudowane są one często z dobrej jakości materiałów, a ich konstrukcja jest masywna, co przyczynia się do zachowania dobrego stanu technicznego tego typu budynków. Jakościowo są często lepsze niż współczesne realizacje mieszkaniowe - pisze Agnieszka Turek w artykule “Rewitalizacja obszarów poprzemysłowych na cele mieszkaniowe” dla Muzeum Historii Polski. 

Industrialne osiedla to gorący temat ostatnich 10 lat rynku nieruchomości, obecny w wielu europejskich miastach o przemysłowych korzeniach.

- Obszary poprzemysłowe to miejsca o dużym potencjale w kontekście rozwoju ośrodków miejskich oraz poprawy ich wizerunku, o czym świadczą liczne przykłady - piszą Alina Maciejewska i Marianna Ulanicka z PAN-u.

Fabrica Ursus dołączy do tak prestiżowych adresów, jak zrewitalizowana londyńska dzielnica portowa Docklands czy gazomierze w Wiedniu, przekształcone na centrum mieszkalno-rozrywkowe. W Polsce prym w industrialnych inwestycjach wiedzie pofabryczna Łódź, natomiast w stolicy osiedle Aurec Home będzie jedną z nielicznych tego typu inwestycją.