Awanport stylową wizytówką gdyńskiego modernizmu

AB Inwestor planuje budowę Awanportu, niezwykłego apartamentowca, który niczym luksusowy wycieczkowiec zacumuje u zbiegu ulic Żeromskiego i św. Wojciecha w Gdyni. W budynku przewidziano możliwość stworzenia wyjątkowego lokalu typu masterpenthouse o powierzchni 800 mkw. z tarasem wielkości 300 mkw.

Autor: HouseMarket.pl 14 listopada 2016 12:03

Awanport to sześciokondygnacyjny budynek mieszkalno-usługowy. Nad parterem, gdzie przewidziano eleganckie butiki i wytworne kafejki znajdą się apartamenty, garsoniery i penthouse’y. Architektura budynku stanowi elegancką i stylową wizytówkę gdyńskiego modernizmu, zinterpretowanego we współczesnym stylu.

Apartamentowiec jak fala morska

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Narożna kamienica Awanportu, której opływowy kształt przypomina falę morską urzeka elegancją i szlachetnym stylem. Fascynująca, jasna bryła budynku oparta na przeszklonym parterze sprawia wrażenie falującej, lekkiej rzeźby. Elewacje rozrzeźbiono nieregularnie przenikającymi się wykuszami i balkonami. Kompozycję dopełnia specjalnie wykonana stolarka okienna ze szlachetnego drewna.

Awanport to duża inwestycja o powierzchni ok. 7 tys. mkw. położona zaledwie 100 m od morza, u zbiegu ulic Św. Wojciecha, Żeromskiego oraz Waszyngtona. W  budynku znajdą się 73 apartamenty o powierzchni od 30 mkw. do 800 mkw. Ostatnia kondygnacja  jest cofnięta. Zaplanowano tam przestronne tarasy przynależne do penthouse’ów. Pozostałe apartamenty posiadają balkony lub loggie.

Na poziomie parteru od strony wewnętrznej budynku zaprojektowano zielony taras dla mieszkańców, dostępny z obu klatek schodowych. Nowoczesne windy, obsługujące również halę garażową, zapewnią komfort i wygodę. Cały obiekt będzie monitorowany, a profesjonalną opiekę i obsługę budynku zapewni concierge. Autorami projektu budynku Awanport są architekci: Wiesława Martyńska-Ostrowska, Łukasz Wojas, Małgorzata Woźniak, Michał Czarnecki oraz Łukasz Plata.

Unikatowy masterpenthouse

Wyjątkowe będzie piąte piętro. Znajdą się tam luksusowe penthouse’y od 60 mkw. do 150 mkw. lub do wyboru wariant dla konesera, czyli masterpenthouse o powierzchni 800 mkw. na całej kondygnacji z tarasem o metrażu 300 mkw.

Ze względu na swoje położenie i kompleksową wizję architektoniczną, Awanport stanie się częścią nowoczesnego, reprezentacyjnego Śródmieścia Morskiego Gdyni, którego powstanie określane jest jako największe przedsięwzięcie urbanistyczne w powojennej historii miasta. Przestrzeń, na której zamieszka ok. 4 tys. osób, będzie otwarta dla mieszkańców i turystów, stając się unikalną strefą biznesu, handlu, relaksu i rozrywki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych