Bajkowy Dopiewiec - mieszkania w popularnej lokalizacji

Gmina Dopiewo zyskała 35.09 nowych mieszkańców w 2021 roku, w przeliczeniu na 1 tys zameldowanych. To stawia ją na siódmym miejscu w ogólnokrajowym rankingu przedstawionym przez portal BIQdata. Na swoją popularność gmina pracuje od wielu lat, a swoje dokładają deweloperzy proponując interesujące projekty mieszkaniowe.

Autor: housemarket.pl 08 lipca 2022 14:56

  • Gmina Dopiewo rozrasta się z roku na rok.
  • W miejscowości Dopiewiec, przy ulicy Andersena realizowana jest inwestycja Bajkowy Dopiewiec.
  • Powstanie 20 parterowych EcoVilli w zabudowie bliźniaczej o powierzchniach 77 oraz 89 mkw.
  • Inwestor, spółka Scandic Park proponuje ponadczasowy, skandynawski design.

Serwis Samorządowy PAP opublikował wyniki rankingu „Gmina dobra do życia”, w którym Dopiewo znalazło się na 27 miejscu wśród 2477 gmin, a z Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, dowiadujemy się, że gmina zajęła 2. miejsce w kategorii gmin wiejskich wśród samorządów z największym przyrostem demograficznym. Te dane potwierdzają trwający już od wielu lat trend migracji do ościennych gmin Poznania. Najwięcej nowych mieszkańców, poza Dopiewem zyskują także Komorniki, Rokietnica i ostatnio Kleszczewo. Przyczyn takiej przeprowadzki jest wiele, a wśród najczęstszych pojawia się chęć życia w zdrowszym środowisku, możliwość polepszenia warunków mieszkaniowych i spełnienie marzeń o domu z ogrodem. Świadomi takich danych i oczekiwać są deweloperzy realizujący szereg inwestycji mieszkaniowych.

W gminie Dopiewo prym wiodą domy w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, a duża konkurencja wpływa na jakość i charakter proponowanych nieruchomości. W miejscowości Dopiewiec, przy ulicy Andersena realizowana jest inwestycja Bajkowy Dopiewiec. Powstanie 20 parterowych EcoVilli w zabudowie bliźniaczej o powierzchniach 77 oraz 89 mkw. Inwestor, spółka Scandic Park proponuje ponadczasowy, skandynawski design. Każdy dom to przestronny salon z aneksem kuchennym, 3 sypialnie, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze, a powierzchnia działki wynosi od 400 do 520 mkw. Do każdej nieruchomości przypisane są dwa miejsca postojowe. Warto zaznaczyć, że domy z trzech stron otoczone są zielenią - mniejszy ogród (około 40 mkw.) zlokalizowany jest przy podjeździe, a większy o powierzchni nawet do 330 mkw. rozciąga się wzdłuż domu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ogromnym udogodnieniem tego projektu są zaawansowane rozwiązania w zakresie energooszczędności. W cenie nieruchomości zawarta jest nowoczesna instalacja fotowoltaiczna, która zapewnia stałe i niskie koszty ogrzewania, prądu, a także ciepłą wodę. Wraz z tymi udogodnieniami deweloper proponuje atrakcyjną cenę, dużo niższą od rynkowej konkurencji. Większe domy, o powierzchni 89 mkw. to obecnie kwota 498.400 złotych brutto.

- Inwestycja Bajkowy Dopiewiec to doskonały wybór zarówno dla młodych rodzin z dziećmi, jak i seniorów szukających spokojnej enklawy. To także możliwość skorzystania z rządowego programu Mieszkanie Bez Wkładu, który pozwala na skorzystanie z kredytu hipotecznego bez konieczności wnoszenia wkładu własnego. Z kolei sama budowa przebiega zgodnie z harmonogramem, trwają ostatnie prace murarskie. Pod koniec tego roku pierwsze domy będą gotowe do odbiorów - mówi Justyna Wiśniewska, reprezentująca Scandic Park.

Okolice Bajkowego Dopiewca oferują swobodę oraz przestrzeń osobom lubiącym kontakt z naturą. Okoliczne tereny zielone oraz pobliskie jeziora sprawiają, że to miejsce staje się przepustką do spokoju, wpływa pozytywnie na jakość życia. Lokalizacja inwestycji na terenie Gminy Dopiewo, to także dobry, rozbudowany w ostatnich latach układ drogowy. Mieszkańcy mogą korzystać z trasy S5, S11 oraz autostrady, a przede wszystkim z wygodnego dojazdu do Poznania. Położenie osiedla gwarantuje przyszłym mieszkańcom dostęp do pełnej infrastruktury, placówek edukacyjnych oraz bazy handlowo-usługowej.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych