Baltiq Plaza. Flagowa inwestycja Moderny zakończona

Zakończyła się budowa niezwykłego budynku przy ulicy Świętojańskiej 43-45 w Gdyni. Baltiq Plaza, flagowa inwestycja Moderna Investment, to pierwsza od dziesięcioleci kamienica wybudowana przy kultowej gdyńskiej ulicy.

Autor: HouseMarket.pl 28 kwietnia 2016 16:01

Zlokalizowana w samym sercu miasta inwestycja – dwubryłowy budynek połączony eleganckim patio – otwiera Świętojańską w stronę Kamiennej Góry i najważniejszych w ostatnich latach miejskich inwestycji: Gdyńskiej Szkoły Filmowej, nowego placu Grunwaldzkiego oraz kolejki szynowej.

– Już na etapie planowania, pierwszych szkiców wiedzieliśmy, że to będzie niezwykła inwestycja, o niebagatelnym znaczeniu dla tego miejsca, wpływająca na rozwój Śródmieścia i podnosząca jakość życia mieszkańców Gdyni. Teraz, kiedy patrzymy na gotowe budynki, nie przesadzę mówiąc, że rozpiera mnie i cały zespół Moderna duma z tego, co stworzyliśmy. Cieszymy się, że już niedługo Baltiq Plaza, a zwłaszcza patio łączące budynki, „ożyje” za sprawą mieszkańców i zlokalizowanych tu biur, sklepów i lokali. Jestem przekonany, że przestrzeń, którą tu wykreowaliśmy, będzie dobrze służyła gdynianom i ich gościom – mówi Adam Małaczek, prezes zarządu Moderna Investment.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Baltiq Plaza składa się z dwubryłowego budynku połączonego dwiema podziemnymi kondygnacjami. Na poziomie -2 znajduje się wielostanowiskowa hala garażowa, na poziomie -1 – miejsca postojowe oraz lokale usługowe. Na pozostałych kondygnacjach są komfortowe mieszkania, luksusowe apartamenty oraz powierzchnie zaprojektowane z myślą o usługach i biznesie. Plac pomiędzy północną i południową częścią budynku tworzy patio. Architekci zadbali o jego przyjazną aranżację: ławki, klomby, schody przykryte częściowo kaskadą zieleni. To tu i na poziomie -1 zlokalizowane są sklepy i lokale gastronomiczne. Wśród nich znajdą się między innymi: pierwszy w Polsce Lidl o nowym podwyższonym standardzie wyposażenia i powierzchni około 900 mkw., Rossmann, duński sklep designerski Tiger, Optyk Lewandowski, salon markowych zegarków Timeless, The Hermit Barber Shop, Bistro Fedde i patisserie & bar.

Zobacz kamienicę Baltiq Plaza na zdjęciach

Na sześciu kondygnacjach naziemnych mieści się 90 mieszkań i apartamentów o powierzchni od 45 do 260 mkw. Cena za mkw. waha się od 12,5 do 16,5 tys. zł.

– Gdynia nazywana była w przeszłości białym miastem, ponieważ elewacje wielu budynków były koloru białego. Nawiązujemy do tej tradycji, twórczo interpretując ideę gdyńskiego modernizmu – podkreśla Adam Małaczek.

Elewacja Baltiq Plaza wykonana jest z płyt kompozytowych, pokrytych białymi powłokami malarskimi. Zamontowano w niej ledowe lampy, które podkreślają smukłość budynku. Białe, wertykalne elementy architekci wprowadzili też na balkonach i w niektórych witrynach. Obiekt uzupełnia przestrzeń pierzei ulicy Świętojańskiej i, wpasowując się w istniejącą zabudowę, nadaje temu miejscu nowoczesny charakter.

Inwestor, zgodnie z zapowiedziami, zadbał też o odpowiednie wyeksponowanie odnowionego Pomnika Harcerzy Gdyńskich. Dzięki temu, to historycznie ważne dla gdynian miejsce, zyskało nowy blask.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych