Barciński już w budowie

Rozpoczęła się budowa osiedla Barciński VI – ostatniej części nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego, który zajmuje pokaźny kwartał centrum Łodzi, przy ulicy Tylnej. W inwestycji nie zabraknie lokali powyżej 100 mkw.

Autor: HouseMarket.pl 08 marca 2017 13:10

Niedługo dobiegnie zatem końca inwestycja na 800 mieszkań, którą SGI realizuje na terenie dawnej przędzalni Salomona Barcińskiego. Osiedle w całości jest dobrym przykładem rewitalizacji pofabrycznej tkanki miejskiej.

Barciński, od pierwszej do szóstej części, konsekwentnie łączy odrestaurowane fragmenty dawnego budownictwa industrialnego (zachowany komin, budynek ceglanej przędzalni) z nowoczesną, ponadczasową architekturą. W ostatnim – szóstym – etapie SGI odda lokatorom 134 mieszkania, rozlokowane w trzech budynkach o zróżnicowanej wysokości, od czterech do pięciu kondygnacji. Przygotowane będą lokale mieszkalne różnej wielkości, od 46 mkw. (dwupokojowe) do 147 mkw. (cztery pokoje).

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

To spokojna, elegancka architektura, której głównym walorem jest umiejętne połączenie rewitalizowanych obiektów pofabrycznych z nowoczesnością. – Dbamy o komfort naszych lokatorów, pozostawiając im dużo przestrzeni użytkowej między budynkami – wyjaśnia Robert Stachowiak, dyrektor ds. marketingu firmy SGI. – Stawiamy też na wyważoną kolorystykę, by nie prowokować radykalnego kontrastu między zabytkowymi a nowymi częściami osiedla. Elewacje zaplanowano w monochromatycznych tonacjach, od klasycyzującej szarości po współczesny grafit.

Osiedle Barciński VI w swej architektonicznej całości będzie niwelować kontrasty: na elewacji budynków nie zabraknie elementów wykończonych kamiennym tworzywem. Kwestia materiałów wykończeniowych odpowiednio wysokiej jakości miała dla dewelopera, na etapie planowania osiedla, duże znaczenie. W klatkach schodowych wykorzysta się do tego celu solidną płytę gresową. Tarasy i balkony będą wykończone z użyciem, wygodnej w utrzymaniu i użytkowaniu, deski kompozytowej. W budynkach zainstalowane będą ponadto nowoczesne windy firmy Schindler, dla zmotoryzowanych przewidziano miejsca postojowe w hali garażowej, a dla najmłodszych – plac zabaw. Deweloper planuje zakończenie tej inwestycji na koniec 2018 roku.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych