Będzie osiedle Echo Investment na Służewcu? Deweloper liczy na zapisy lex deweloper

Jak poinformowało stołeczne Buro architektury i planowania przestrzennego, Echo Investment chce zbudować osiedle mieszkaniowe ze szkołą i terenami zieleni w ramach specustawy mieszkaniowej. To inwestycja dla kilku tysięcy mieszkańców.

Autor: Housemarket.pl 24 marca 2021 12:03

Inwestor planuje osiedle między ulicami: Domaniewską, Wołoską i Postępu. Szkoła powstałaby przy ul. Konstruktorskiej, a park wzdłuż ul. Wołoskiej. Publiczne tereny zieleni urządzonej są też planowane przy ul. Suwak. 

Zapowiada się duże osiedle na 2500-2750 mieszkańców. Echo Investment określa wstępnie liczbę mieszkań na 1250, a maksymalnie na 1600.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Budynki miałyby do 10 kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Wysokość zabudowy sięgałyby 34,5 m. Parametry intensywności zabudowy wyniosłyby do 3,2.

Zielony teren na Służewcu

Echo Investment chce na osiedlu urządzić teren zieleni dostępny dla wszystkich. Będzie mała architektura, cała niezbędna infrastruktura do wypoczynku, rekreacji lub uprawiania sportu. Nie zabraknie ścieżki rowerowej i zjazdu z ulicy Wołoskiej. Całej inwestycji ma towarzyszyć nowa, publiczna szkoła podstawowa przy ulicy Konstruktorskiej 10.

Inwestor złożył wniosek na mocy specustawy z 5 lipca 2018 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących. Ustawa nazywana Lex Deweloper miała zwiększyć podaży gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. Procedura ta nie wymaga zgodności inwestycji z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W Warszawie inwestycje realizowane na mocy specustawy regulują dodatkowo standardy urbanistyczne. 

Studium Warszawy z 2006 roku ustala dla tej części Mokotowa priorytet zabudowy usługowej. Wysokość określa na 30 m, a intensywność zabudowy brutto to 1,5. Zapisy w studium dopuszczają lokalizowanie tutaj również funkcji mieszkaniowej. Jej udział może zajmować do 40 proc. powierzchni.

- Inwestor przekonuje, że planowane osiedle ma powstać na terenie dawniej wykorzystywanym na cele produkcyjne. Nie ma już produkcji na tym terenie. Dlatego nie trzeba wykazywać, że planowana inwestycja nie jest sprzeczna ze studium Warszawy - czytamy na stronie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych