Belgowie wybudują tysiąc mieszkań na Ursusiehousemarket.pl - 31 maja 2021 14:39


Equilis, belgijska spółka, w połowie kwietnia bieżącego roku deweloper sfinalizował transakcję zakupu gruntu na warszawskim Ursusie i planuje tam realizację inwestycji na ponad tysiąc mieszkań. Rozpoczęcie budowy jest planowane na nadchodzący rok.

Tysiąc mieszkań w stolicy

Inwestor deklaruje, że budowa rozpocznie się w 2022 roku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Jesteśmy na etapie planowania inwestycji, w jej realizacji z całą pewnością będziemy kierować się aspektami, które dla Equilis są kluczowe: innowacyjnością projektu, jego spójnością z otoczeniem, zastosowaniem rozwiązań proekologicznych i elementów budownictwa pasywnego. Inwestycja, którą Equilis rozpoczyna na warszawskim Ursusie, planowana jest na ponad tysiąc mieszkań - mówi Anna Dużyńska, CEO Equilis Poland. 

CZYTAJ TEŻ: ANNA DUŻYŃSKA NA CZELE EQUILIS POLAND

Odpowiedzialne projektowanie

Wraz z rozpoczęciem realizacji warszawskiej inwestycji, Equilis Poland wstąpiła w szeregi Polskiego Związku Firm Deweloperskich - największej organizacji branżowej w Polsce. Jak mówi Anna Dużyńska, dla spółki bardzo istotne jest realizowanie swoich planów w oparciu o wartości i standardy, kluczowe dla Związku i zawarte w jego statucie.

- Wraz z rozwojem swoich struktur i operacji w regionalnych biurach na Starym Kontynencie, Equilis chce kontynuować swoją misję i zaznaczać realny wkład w rozwój zrównoważonego budownictwa w Europie - mówi Carl Mestdagh, CEO i założyciel spółki.

Equilis dużą wagę przykłada do poszanowania odnawialnych źródeł energii.