Belleville w stanie surowym zamkniętym

Na osiedlu przy ul. Pięknej, inspirowanym paryską dzielnicą Belleville, zaczęły się prace wykończeniowe. To kolejna wrocławska inwestycja Bouygues Immobilier. Sprzedanych jest już ponad 70 proc. mieszkań. Belleville zostanie oddane do użytku w czerwcu 2017 r.

Autor: HouseMarket.pl 26 kwietnia 2017 15:19

Budowa osiedla Belleville, czyli dwóch połączonych ze sobą budynków przy ul. Pięknej, osiągnęła stan surowy zamknięty. Równolegle z robotami żelbetowymi prowadzone były prace nad stolarką i instalacjami.

– Dzięki temu gotowa jest już stolarka okienna. Na większości kondygnacji zakończono wylewanie posadzki, na ukończeniu jest także tynkowanie. Trwa już najbardziej efektowny etap prac wykończeniowych w częściach wspólnych – mówi Maciej Faltus, menadżer projektu Belleville.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na przykład ścianę holu ozdobią eleganckie białe płytki przypominające te z paryskiego metra, a na posadzkach pojawi się biało-czarny wzór w stylu retro. Już na tym etapie prac widać, że osiedle wyróżnia się też z zewnątrz, przede wszystkim niebanalną bryłą budynków.

– Stylowa będzie też elewacja, nawiązująca kolorystycznie do eleganckiej bieli budynków paryskiej dzielnicy Belleville. Wokół osiedla i na dwóch wewnętrznych dziedzińcach pojawi się też mała architektura i detale inspirowane malowniczym Parc de Belleville w stolicy Francji – mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.

Od kawalerek do czteropokojowych apartamentów

W Belleville znajdzie się w sumie 131 mieszkań, od przytulnych kawalerek do czteropokojowych apartamentów o powierzchni prawie 100 mkw. Mieszkania będą dwustronne i dobrze doświetlone dzięki wysokim oknom. Z kolei kuchnie zostały zaprojektowane jako osobne pomieszczenia, a mieszkania na parterze mają wysokość zwiększoną do ok. trzech metrów.

Mieszkania na najwyższych piętrach będą miały przestronne tarasy, a wszystkie pozostałe duże balkony lub ogródki. Nietypowym rozwiązaniem będą ogródki na pierwszym piętrze – zostaną zaaranżowane na zielonym dachu podziemnego garażu.

– Nasza filozofia polega na tym, by łączyć styl i wyższy standard wykończenia z rozwiązaniami funkcjonalnymi. Istotna jest też lokalizacja blisko centrum, z łatwym i szybkim dostępem do szkół i uczelni, różnego rodzaju usług, parków, basenów czy sklepów. Budujemy w ten sposób przyjazną przestrzeń, odpowiadającą osobom lubiącym miejski styl życia – dodaje Pierre-Vincent Pasquet.

Zgodnie z planem, Belleville zostanie oddane do użytku latem 2017 r. Wykonawcą jest firma Karmar.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych