Bernadovo - najnowsza projekt BPI Real Estate Poland w Trójmieście

BPI Real Estate Poland rusza z realizacją nowej inwestycji mieszkaniowej w Trójmieście. Tym razem w Gdyni na Wzgórzu Bernadowo, belgijski deweloper wybuduje 18 kameralnych budynków.

Autor: housemarket.pl 02 czerwca 2022 09:58

  • Bernadovo będzie inwestycją realizowaną w duchu zrównoważonego rozwoju, a w projekcie inwestycji nie zabraknie ekologicznych rozwiązań.
  • Łącznie w ramach najnowszego projektu BPI Real Estate Poland powstanie 108 apartamentów o podwyższonym standardzie i średniej powierzchni 90 mkw.
  • Ich niewątpliwym atutem jest unikatowe położenie na granicy z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym.

Najnowsza inwestycja BPI Real Estate Poland zlokalizowana jest przy ul. Wzgórze Bernadowo w dzielnicy Mały Kack w Gdyni. Jest to drugi w Trójmieście i ośmy w Polsce projekt mieszkaniowy w portfolio belgijskiego dewelopera. W ramach osiedla Bernadovo powstanie 18 kameralnych, zaledwie 3-kondygnacyjnych (2-piętrowych) budynków, w których znajdą się apartamenty o powierzchni od 43 do 146 mkw. z przynależnymi dużymi ogródkami, przestronnymi balkonami lub, w przypadku apartamentów położonych na najwyższych piętrach, tarasami o imponującej powierzchni nawet 80 mkw. Projekt przewiduje również podziemne hale garażowe z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. Z licznych udogodnień dla mieszkańców warto wymienić salę klubową, siłownię, rowerownie, stojaki na rowery przy każdym budynku, a także specjalne punkty do mycia rowerów lub czworonożnych pupili.

Bernadovo jest jednak przede wszystkim inwestycją mieszkaniową zaprojektowaną zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ponad połowę powierzchni działki stanowi las zagospodarowany alejkami spacerowymi, strefami wypoczynku, placem zabaw, tablicami dydaktycznymi, czy domkami i hotelami dla małych zwierząt, ptaków i owadów.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na osiedlu nie zabraknie ekologicznych rozwiązań, jak zielone dachy, panele fotowoltaiczne, czy specjalnie zaprojektowany system, który pozwoli w całości wykorzystać wodę opadową.

Wszystkie te rozwiązania stanowią naturalne uzupełnienie unikatowego sąsiedztwa lasu.

- Polska jest ważnym rynkiem dla BPI Real Estate, dlatego stale poszukujemy tu atrakcyjnych gruntów pod realizację nowych inwestycji, koncentrując się na regionach, w których jesteśmy już obecni. Po sukcesie projektu Cztery Oceany w Gdańsku, wiedzieliśmy, że chcemy zrealizować kolejną inwestycję w Trójmieście. Tym razem nasz wybór padł na Gdynię. Postawiliśmy też na nieco inną, bardziej kameralną koncepcję zabudowy, dostosowując założenia naszego projektu do wyjątkowego otoczenia lasu – powiedział Béranger Dumont, dyrektor generalny BPI Real Estate Poland.

Dzielnica Mały Kack w Gdyni, w której będzie realizowana inwestycja, jest atrakcyjnym miejscem do życia, ze względu na znajdującą się tu pełną infrastrukturę handlowo-usługową, przychodnie, żłobki, przedszkola, szkoły oraz doskonałą komunikację zarówno z morzem, jak i wszystkimi najważniejszymi punktami w całym Trójmieście.

- Przystępując do realizacji każdej nowej inwestycji, stawiamy sobie ten sam cel - spełnić obecne i przyszłe potrzeby naszych klientów. Bernadovo łączy niemożliwe - daje możliwość zamieszkania niemal na łonie natury, w bezpiecznej odległości od miejsc najczęściej odwiedzanych przez turystów, a jednocześnie zapewnia doskonały dostęp do miejskich udogodnień. Jest doskonałą alternatywą dla domu na przedmieściach, bo dzięki zielonemu otoczeniu i kameralnej zabudowie zapewnia prywatność, a jednocześnie pozwala korzystać ze wszystkich atrakcji wielkiego miasta - powiedział Wojciech Smolak, dyrektor sprzedaży i marketingu w BPI Real Estate Poland.

Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na drugi kwartał 2024 roku, a jej generalnym wykonawcą będzie CFE Polska - spółka z tej samej grupy kapitałowej, do której należy BPI Real Estate Poland.

Ceny apartamentów w ofercie BPI Real Estate Poland dla inwestycji Bernadovo zaczynają się od 16 tys zł za mkw. Cena zawiera miejsce postojowe i komórkę lokatorską.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych