Bernardyńska we Wrocławiu: Toscom Development buduje osiedle premium

W zabytkowej części Wrocławia, powstaje pierwsza wrocławska inwestycja przewyższająca klasę premium. Bernardyńska - flagowe przedsięwzięcie Toscom Development - stanowi głęboki ukłon w stronę rozwiązań luksusowych i pełnych rozmachu.

Autor: housemarket.pl 13 grudnia 2021 11:49

We Wrocławiu istnieją już budynki stylowe i nowoczesne. Jednak pomimo tego, że stolica Dolnego Śląska należy do czołówki najdynamiczniej rozwijających się miast europejskich - nie dysponuje luksusowymi budynkami z dziejowym rodowodem. Stąd inwestycja Bernardyńska firmy Toscom Development będzie unikalną przestrzenią, w której można z jednej strony znaleźć nowoczesne, najbardziej luksusowe rozwiązania, a z drugiej - niespotykane wzornictwo, elementy zabytkowe oraz wykończenia stanowiące ukłon w stronę sztuki, a także ekskluzywne części wspólne i miejsca umożliwiające mieszkańcom relaks oraz okazję do codziennego realizowania swoich pasji w strefie sportowej.

W absolutnym centrum Wrocławia,  inwestycja Bernardyńska stworzy w sąsiedztwie Muzeum Architektury i nadodrzańskich Bulwarów Dunikowskiego przestrzeń unikalną. Tuż za głównymi podwojami mieszkańców witać będzie okazałe, 100-metrowe, reprezentacyjne lobby, o imponującej wysokości 8 metrów. Poszerzone portale wejściowe do mieszkań, wyciszone korytarze i wykonywane na indywidualne zamówienie drewniane drzwi to elementy, które – dopełnione designerskim wykończeniem klatek schodowych, grafikami na ścianach, wielkoformatowymi płytami ceramicznymi na podłodze i drewnianymi lamelowymi portalami wind – stworzą atmosferę przestrzeni o najwyższej klasie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z myślą o tych mieszkańcach, którzy pragną w komfortowych warunkach i spokoju pracować lub spotkać się z kontrahentami, zostanie przygotowana przestrzeń coworkingowa z systemem rezerwacji. Na poziomie -1 oraz -2 zaprojektowana została strefa sportu i relaksu – z nowoczesnym, pełnowymiarowym, profesjonalnym kortem do squash i siłownią, a także relaksacyjną strefą SPA, obejmująca dwie duże sauny, jacuzzi, oraz pokoje do masażu i jogi. Komfort przebywania w budynku zapewnią dodatkowo klimatyzowane wnętrza.

Przestrzeń dla wymagających to nie tylko wybitna architektura i doskonała lokalizacja. To szereg ważnych detali – takich jak duże okna typu portfenetr oraz ponadstandardowa wysokość pomieszczeń. Mieszkańcy przebywać będą również w bezpośredniej bliskości natury – klimatycznego parku Słowackiego, zielonych patio oraz pamiętających dawne czasy tej części stolicy Dolnego Śląska starych kasztanowców pozostawionych od strony dziedzińca.

Wartość dla pokoleń

Najnowszą inwestycję firmy Toscom Development współtworzą elementy, skoncentrowane wokół najistotniejszej potrzeby jego mieszkańców – komforcie życia. Bazując na historycznych odwołaniach deweloper w porozumieniu z architektem zaprojektowali nieruchomość przy ulicy Bernardyńskiej jako niezwykle prestiżową i jedyną w swoim rodzaju.

- Na szacunku do architektonicznego i historycznego dziedzictwa budujemy wartość dla pokoleń. Podejmując się stworzenia inwestycji przy ulicy Bernardyńskiej, pragnęliśmy spojrzeć na to niezwykłe miejsce oczyma dawnych wrocławian. Traktując je z szacunkiem, zrozumieniem i odnosząc się do jego historii, proponujemy niezwykły budynek mieszkalny. Jego projekt nawiązuje do estetyki dawnego zespołu poklasztornego, a elewacja wykończona cegłą klinkierową ułożoną w formie jodełki stanowi harmonijne przedłużenie pierzei ulicy Bernardyńskiej - mówi Tomasz Szychliński, prezes zarządu Toscom Development.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych