BGK finansuje 26 mieszkań komunalnych w Przemyślu

W Przemyślu odbyła się uroczystość przekazania kluczy do 26 mieszkań komunalnych w budynku przy ul. Tarnawskiego.

Autor: HouseMarket.pl 15 września 2016 15:00

Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego przeznaczył na tę inwestycję blisko 1,4 mln zł.

Inwestycja przy ul. Tarnawskiego w Przemyślu została zrealizowana dzięki wykorzystaniu środków z rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego. Dzięki wsparciu finansowemu Banku Gospodarstwa Krajowego powstało 26 mieszkań komunalnych w gmachu po byłym Zespole Szkół Odzieżowych i Ogólnokształcących. Po zamknięciu szkoły w 2005 r. aż do dziś budynek, który powstał w latach dwudziestych, nie był wykorzystywany.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Całkowity koszt adaptacji budynku do celów mieszkaniowych wyniósł ponad 3,4 mln zł.  Na dofinansowanie inwestycji z Funduszu Dopłat BGK przeznaczy blisko 1,4 mln zł. Zgodnie z zasadami programu miasto zobowiązane jest teraz do powiększenia swojego zasobu lokali socjalnych o taką liczbę lokali lub o taką samą powierzchnię, jaka powstała z dofinansowaniem BGK.

- Rządowy program finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W edycji wiosennej do Banku Gospodarstwa Krajowego wpłynęło 111 wniosków na kwotę 101,9 mln zł. Beneficjenci, którzy nie zakwalifikowali się w poprzednim naborze, w edycji wiosennej mogą ponownie złożyć wniosek do 30 września. W ramach tzw. jesiennego naboru BGK ma do dyspozycji ponad 65 mln zł -  mówi Bogusław Białowąs, zastępca dyrektora Departamentu Usług Agencyjnych w Banku Gospodarstwa Krajowego.

BGK ma trzy miesiące na ocenę wniosków i podjęcie decyzji o przyznaniu, bądź odmowie przyznania dotacji. Decyzje o przyznaniu finansowania publikowane są w biuletynie informacji publicznej. W edycji jesiennej informacja ta pojawi się do 31 grudnia 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych