BGK finansuje lokale socjalne dla DziwnowaHouseMarket.pl - 18 lipca 2016 16:05


W Dziwnowie odbyła się uroczystość przekazania kluczy do mieszkań socjalnych w budynku przy ul. Marynarki Wojennej w Dziwnowie.


Finansowe wsparcie BGK na utworzenie 24 lokali w ramach rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego wyniesie 40 proc. kosztów.

Inwestycja dofinansowana przez BGK, w wyniku której powstały 24 lokale socjalne, polegała na przebudowie byłego budynku wczasowego. W budynku gmina utworzyła dodatkowo lokale komunalne bez udziału dotacji.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Do każdego z lokali przynależy komórka gospodarcza, a obok budynku będą miejsca postojowe dla mieszkańców oraz plac zabaw. Budynek wczasowy nawiązuje do zabudowy osad rybackich – jest parterowy z wysokim dwuspadowym dachem kryjącym mieszkania na poddaszu. Dzięki temu miasto wzbogaciło się o interesujący architektonicznie obiekt.

Lokale socjalne powstały z pomocą programu rządowego, obsługiwanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Gmina uzyskała dotację w wysokości 40 proc. faktycznych kosztów przedsięwzięcia, a przewidywany koszt dotowanej inwestycji został określony na kwotę 3,5 mln zł.

Poprzednia inwestycja, zrealizowana przez gminę Dziwnów przy wykorzystaniu środków programu rządowego, dotyczyła budowy budynku mieszkalnego w Międzywodziu przy ul. Szkolnej 4c. Wówczas samorząd stworzył 12 lokali mieszkalnych dofinansowanych kwotą ponad 800 tys. zł, przy łącznym koszcie przedsięwzięcia 2,8 m