Boom na apartamenty nad rzeką

W Angel River nabywców znalazło już ponad 60 proc. apartamentów w powstającej nad rzeką Oławą inwestycji. Na najwyższych piętrach wieży mieszkalnej to nawet 80 proc. Na przełomie kwietnia i maja zakończą się prace w części podziemnej.

 

Autor: HouseMarket.pl 13 kwietnia 2017 16:12

Budowa rozpoczęła się we sierpniu 2016, a nabywców znalazło już 210 z 341 apartamentów w Angel River, inwestycji powstającej przy ul. Walońskiej, tuż nad rzeką Oławą. Które apartamenty cieszą się największym zainteresowaniem? Na przykład na sześciu ostatnich kondygnacjach siedemnastopiętrowej wieży mieszkalnej sprzedanych zostało prawie 80 proc. lokali.

– Apartamenty na wyższych piętrach zapewniają spektakularne widoki na niemalże całą panoramę miasta. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się też lokale położone na niższych kondygnacjach od strony rzeki. Klientów przyciąga standard wykończenia, dodatkowe funkcje w obiekcie, atrakcyjnie zaplanowane strefy relaksu, a także tereny zielone wraz z pomostami przy promenadzie nad rzeką Oławą – mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W Angel River do wyboru są lokale o powierzchniach od 27 mkw. do 114 mkw. – od kawalerek do pięciopokojowych apartamentów. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji strefę fitness z saunami i spa, reprezentacyjne lobby ze strefą spotkań dla mieszkańców, salę zabaw dla dzieci, a także strefę miejsc postojowych w garażu podziemnym dla gości, czy stację ładowania pojazdów elektrycznych.

– Obiekt zaprojektowany jest tak, aby wszyscy mieszkańcy skorzystali z atutów lokalizacji, w tym bezpośredniej bliskości rozległych terenów zielonych. We Wrocławiu nie ma drugiej takiej inwestycji, która łączyłaby bliskość ścisłego centrum Wrocławia z możliwością bezpośredniego obcowania z naturą, bez ekspozycji na zgiełk miejski, charakteryzujący centra miast – dodaje Natalia Sawicka.

Rewitalizacja nabrzeża i przebudowa ulic

W ramach inwestycji deweloper zrewitalizuje również fragment nabrzeża rzeki Oławy, gdzie powstanie marina i ogólnodostępny bulwar. Projekt jest ściśle powiązany z programem rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego, który realizuje miasto. Dzięki temu, w przyszłości nadrzeczny bulwar przy Angel River będzie integralną częścią malowniczego traktu spacerowego i rekreacyjnego prowadzącego wzdłuż rzeki – od jej ujścia do Odry w kierunku parku na Niskich Łąkach i Lasu Rakowieckiego.
Inwestor przebuduje i zmodernizuje również skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej. Dodatkowo, ta ostatnia zostanie przedłużona do Angel River.

Wykorzystać lokalizację

– W pełni wykorzystujemy potencjał lokalizacji. Cieszymy się, że nasze działania wpisują się w szersze plany rewitalizacji tej części Wrocławia – mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, inwestora projektu Angel River.

Na jakim etapie jest budowa? Zakończenie prac w części podziemnej, składającej się z trzech kondygnacji, planowane jest na przełom kwietnia i maja 2017 r. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na trzeci kwartał 2018 roku. Szacowany całkowity koszt inwestycji to 110 mln zł.

Generalnym wykonawcą jest firma Karmar, która zrealizowała m.in. takie inwestycje, jak: Rezydencja Foksal, Grzybowska 43 w Warszawie czy Silver Tower Center we Wrocławiu.

Projekt architektoniczny Angel River przygotowała pracownia projektowa Maćków, w oparciu o koncepcję pracowni Gottesman Szmelcman Architecture.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych