Boom na działki pod inwestycje mieszkaniowe trwa. Jakie oferty czekają w Warszawie i okolicach?Housemarket.pl - 04 maja 2021 10:39


Rok 2021 stoi pod znakiem ciągłych wzrostów w segmencie nieruchomości. Dynamicznie rośnie zwłaszcza popyt na działki pod osiedla mieszkaniowe. Jakie propozycje można dzisiaj znaleźć na rynku? Przyjrzeliśmy się ofertom sprzedaży terenów inwestycyjnych z platformy www.propertystock.pl.

Sytuacja na rynku nieruchomości mieszkaniowych jest bardzo dynamiczna. Najważniejszym zjawiskiem jest spadająca podaż, która jest wynikiem bardzo dużej aktywności klientów, i to praktycznie w każdym jego segmencie, ale też mniejszej liczby ogłoszeń zamieszczanych przez pośredników.

Firmy budujące mieszkania poszukują przede wszystkim działek w dobrze skomunikowanych z centrum rejonach dużych miast, o uregulowanej sytuacji prawnej i objętych planami zagospodarowania, które umożliwiają wybudowanie dużego osiedla – wynika z raportu LBC Invest. Ale duża podaż powoduje, że w cenie są też działki, które wymagają dłuższego przygotowania do budowy czy realizacji dodatkowej infrastruktury, również na terenach poprzemysłowych, z koniecznością wyburzenia starych budynków.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jakie oferty sprzedaży działek pod inwestycje mieszkaniowe oferuje Warszawa i okolice? Oto najciekawsze propozycje z platformy www.propertystock.pl

Grunt pod zabudowę mieszkaniową i usługową/Białołęka

Działka budowlana zlokalizowana w rejonie ulicy Warzelniczej, Warszawa Białołęka. Powierzchnia: 34148 m2. Zgodnie ze wstępnymi koncepcjami zabudowy opracowanymi w 2018 roku cześć działki pod zabudowę mieszkaniową pozwala na uzyskanie od 11.250 m2 do 14.940 m2 powierzchni użytkowej mieszkań (PUM).
Cena: 17 300 000 zł + VAT

Działka pod osiedle mieszkaniowe/Brwinów

Nieruchomość w Żółwinie, działka budowlana o powierzchni 126 700 m2 (12,67ha). Nieruchomość położona na wzniesieniu, idealne miejsce na zamknięte osiedle mieszkaniowe. Teren objęty MPZP, pod budownictwo jednorodzinne i bliźniacze z możliwością prowadzenia usług nieuciążliwych. Możliwość podzielenia na mniejsze działki po 1000 m2 pod budownictwo jednorodzinne, po 800 m2 pod domy bliźniacze.
Cena: 31 800 000 zł

Działka deweloperska/ul. Modlińska

Działka o powierzchni 16300 m2 ogrodzona jest siatką i objęta miejscowym planem. Można na niej od frontu budować lokale usługowa na 2 kondygnacjach a w dalszej części 3 piętrowe bloki.
Cena: 22 657 000 zł

Działka rezydencjonalna/Ursynów

Działka mieszcząca się w bliskim sąsiedztwie drogi krajowej 79 Katowice - Kraków - Warszawa. Wokół zabudowa usługowo-mieszkaniowa. Działka o powierzchni 8600 m2 z możliwością podziału. Przeznaczenie nieruchomości w planie: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, w formie wolnostojących budynków jednorodzinnych i bliźniaczych (dwurodzinnych); dopuszcza się działalność usługową w budynkach mieszkalnych.
Cena: 18 060 000 zł

Działka pod osiedle domów/powiat płoński

Oferowana działka o powierzchni 5.81 ha położona jest w powiecie płońskim, gminie Joniec. Dojazd do działki powiatową drogą asfaltową. Odległość od drogi wojewódzkiej DW571 około 3km. Wydane są Warunki Zabudowy dla 2 ha działki - 16 domów jednorodzinnych. W trakcie procedowania jest obecnie decyzja środowiskowa i decyzja uzupełniająca o WZ na pozostałą część działki.
Cena: 2 265 900 zł

Działki budowlane pod osiedle/Wiązowna

Kompleks pięciu częściowo zalesionych działek budowlanych o łącznej pow. 6600 m2 w obr. Majdan (gm. Wiązowna), położony w granicach Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, 500m od drogi ekspresowej Warszawa-Lublin. Wydane Warunki Zabudowy dla osiedla domów jednorodzinnych. Dopuszczalne nieuciążliwe usługi.
Cena: 2 970 000 zł

Nieruchomość z potencjałem na inwestycję deweloperską/Nowa Mała Wieś

Nieruchomości gruntowe o łącznej powierzchni 2,13 ha. 1,57 ha - grunt podzielony na 12 działek budowlanych i drogi wewnętrzne. Każda z działek budowlanych ma po około 1200 m2. Zgodnie z obowiązującym MPZP działki przeznaczone na zabudowę jednorodzinną i bliźniaczą.
Cena: 2 251 400 zł