Bouygues Immobilier: Mamy w planach kolejną inwestycję na warszawskiej Białołęce

Cezary Grabowski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska, opowiada nam, które części Białołęki są najbardziej atrakcyjne i dlaczego oraz czy deweloper planuje nadal budować w tej dzielnicy.

Autor: housemarket.pl 22 stycznia 2020 08:06

Wg danych US w Warszawie w ciągu ostatnich 20 lat zmniejszyła się średnia wielkość mieszkań na Białołęce o ok. 15 mkw. Bouygues Immobilier Polska realizuje już kolejne osiedle (Alinea) w tej dzielnicy. Czy widzą Państwo zmniejszenie zainteresowania większymi mieszkaniami na Białołęce? Jakiej wielkości mieszkania sprzedają się najszybciej w Państwa inwestycjach na Białołęce?

Na początku realizacji inwestycji najchętniej kupowane są mniejsze mieszkania (jedno- i dwupokojowe), a bliżej zakończenia budowy z oferty wybierane są większe lokale. Ze względu na wzrost cen mieszkań za m2, klienci częściej decydują się na mieszkania kompaktowe trzy- i czteropokojowe. Niezmiennie przy wyborze mieszkania, dla klienta priorytetowa jest cena, metraż oraz oczywiście lokalizacja. Zauważamy jednak zmiany co do preferencji nabywców, wzrasta również ich świadomość - klienci oczekują już nie tylko funkcjonalnych mieszkań w dobrej cenie i atrakcyjnej lokalizacji, ale coraz częściej zwracają uwagę na zagospodarowanie części wspólnych czy standard użytych materiałów.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Które części dzielnicy są najbardziej atrakcyjne dla deweloperów i dlaczego?

Białołęka staje się coraz bardziej atrakcyjną i popularną dzielnicą pod kątem inwestycyjnym. Wyróżnia ją przede wszystkim spokojna, bezpieczna i oddalona od miejskiego zgiełku okolica. Ważne są także jej praktyczne strony, jak np. sprawny dojazd do miasta. Atrakcyjnym rejonem dzielnicy, ze względu na bliższą odległość od centrum jest Żerań, natomiast za wyborem Tarchomina przemawia rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa oraz dostęp do linii tramwajowej.

Czy planują Państwo kolejne inwestycje na Białołęce i jak oceniają Państwo dostępność gruntów?

Mamy w planach kolejne inwestycje na Białołęce. Jedną z nich wprowadzimy do sprzedaży w tym roku. Zrealizowaliśmy już osiedle przy ul. Morelowej na Żeraniu i mamy nadal w ofercie mieszkania
w inwestycjach Alinea przy ul. Łopianowej (metraże od 44 do 90 m kw.) oraz Forêt przy ul. Wyspiarskiej (metraże od 57 do 85 m kw.). Cały czas poszukujemy nowych gruntów pod kątem realizacji kolejnych projektów mieszkaniowych. Dostępność gruntów jest jednak coraz trudniejsza głównie ze względu na ich wysokie wyceny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych