Bouygues Immobilier Polska i Karmar łączą siły. Rusza budowa osiedla Perspective-Wille Miejskie we Wrocławiu

Bouygues Immobilier Polska wybrał generalnego wykonawcę osiedla Perspective-Wille Miejskie na Kowalach. To firma Karmar, należąca do grupy Bouygues Construction, której budowle stoją np. na Morzu Południowochińskim i w Doha. Budowa we Wrocławiu rozpocznie się w tym roku. Deweloper stawia na kameralność i lokalizację w otoczeniu zieleni.

Autor: housemarket.pl 09 września 2020 10:27

Deweloper Bouygues Immobilier Polska prowadzi we Wrocławiu prace przygotowawcze pod budowę nowego osiedla o nazwie Perspective-Wille Miejskie. Przy ul. Kwidzyńskiej 23 na Kowalach niedługo rozpoczną się właściwe prace budowlane.

Ich wykonawcą będzie założona w 1991 roku firma Karmar.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Wybraliśmy sprawdzonego partnera. We Wrocławiu współpracowaliśmy z tą niezwykle doświadczoną firmą przy realizacji Jagiełły 6 na Kępie Mieszczańskiej. Nasze filozofie działania są zbieżne. Popularyzujemy nowoczesne rozwiązania i zrównoważone budownictwo, którego filarem jest ekologia - informuje Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Karmar na terenie całej Polski buduje mieszkania, biurowce, budynki użyteczności publicznej, obiekty przemysłowe i infrastrukturalne. Spośród ponad 100 realizacji można wyróżnić następujące: Miasto Marina we Wrocławiu, Miasteczko Orange w Warszawie, Toruń Plaza i Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Od ponad dekady firma należy do międzynarodowej grupy Bouygues Construction, która może poszczycić się realizacjami takimi jak most Hong-Kong-Zhuhai-Makau na Morzu Południowochińskim oraz Qatar Petroleum District w Doha.

Kameralnie wokół dębu

Na Kowalach Bouygues Immobilier Polska zleca Karmar wybudowanie osiedla składającego się z kameralnych 2-piętrowych budynków wielorodzinnych utrzymanych w stylu willi miejskich. W inwestycji przy ul. Kwidzyńskiej pojawi się 13 takich budynków, w których znajdzie się 169 mieszkań. Ich metraże zaczynają się od 28 mkw., a kończą na 85. Do wyboru jest wiele różnych wariantów rozkładu pomieszczeń: od kawalerek, przez praktyczne 2 i 3 pokoje, do mieszkań 4-pokojowych na większe potrzeby. Wszystkie mają balkony lub ogródki.

Oprócz tego Bouygues Immobilier Polska zaplanował plac zabaw i plac rekreacyjny oraz halę garażową na 171 miejsc postojowych, w której zaprojektowano także komórki lokatorskie i pomieszczenia na rowery.

Kameralne wille wielorodzinne staną wzdłuż zielonej alei, która przebiegnie przez całe osiedle. Jej punktem centralnym będzie stary dąb. Zachowane drzewo otoczy skwer, który ma być głównym miejscem spotkań i relaksu.

- Usytuowanie budynków w takim otoczeniu pozwala na relaks po pracowitym dniu. To doskonałe miejsce na długie spacery i odpoczynek od zgiełku miasta - zauważa Cezary Grabowski.

W wielu miejscach zauważalny będzie ozdobny kształt dębowego liścia, który jest motywem przewodnim osiedla. Architekci postawili na współczesną, minimalistyczną architekturę dostosowaną do okolicznej zabudowy domów jednorodzinnych.

Trzy zalety lokalizacji

Kameralność i lokalizacja w spokojnym rejonie Wrocławia to dwa największe atuty nowoczesnego osiedla. Po pierwsze w okolicy można skorzystać z wielu atrakcji i miejsc spędzania wolnego czasu. Nieopodal znajdują się obiekty sportowe m.in. korty tenisowe, hale z boiskami, park trampolin i lodowisko. – Niecały kwadrans zajmuje spacer do malowniczych terenów zielonych nad Odrą i atrakcyjnych tras biegowych. Zachęcające są także nabrzeża Widawy i Kanał Żeglugowy – dodaje Cezary Grabowski. Nieco dalej na południe są tereny rekreacyjne nad Morskim Okiem, park Szczytnicki, Hala Stulecia i Ogród Japoński.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych