Bouygues Immobilier Polska z niezwykłym projektem w Warszawie

Na Białołęce w Warszawie trwa realizacja projektu Alinea. Doskonale widać już charakterystyczne wcięcia, którym obiekt zawdzięcza nazwę. Ma wyróżnić się nie tylko oryginalną formą, ale także funkcjonalnością.

Autor: housemarket.pl 01 grudnia 2020 13:16

Na Żeraniu, przy ul. Łopianowej, pojawił się budynek mieszkalny o dość nietypowym wyglądzie. Wyróżnia się uskokową formą elewacji. Rzut z góry nasuwa skojarzenia z zygzakiem. Tę charakterystyczną cechę można z łatwością zaobserwować, ponieważ niedawno została ukończona konstrukcja 5-piętrowego obiektu. Teraz wykonywane są elewacja, tynki wewnętrzne oraz instalacje wewnętrzne, elektryczne i sanitarne. Efekt końcowy będzie widoczny wiosną 2021 roku.

Alinea, czyli wcięcie

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Inwestycję prowadzi Bouygues Immobilier Polska. Projekt nosi nazwę Alinea, co po francusku oznacza „wcięcie”. Nazwa odnosi się więc bezpośrednio do kształtu bryły, którą uformowały pomysłowo ułożone, przestronne balkony.

- Przynależą do większości mieszkań i zaprojektowano je w taki sposób, aby nie graniczyły ze sobą. Projektanci postawili na oryginalność i funkcjonalność. Na parterze zaplanowaliśmy ogródki - wyjaśnia Cezary Grabowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska.

Mieszkań w budynku powstaje 75, a ich metraże zaczynają się już od 26, a kończą na 90 mkw. Wybrano układy od 1 do 4 pokoi, tak aby każdy mógł znaleźć coś dopasowanego do potrzeb. W obrębie podobnych powierzchni mieszkań zaprojektowano wiele różnych wariantów rozkładu pomieszczeń.

- Bardzo ciekawe są 3 pokoje na 51 metrach kwadratowych. Obecnie dostępne są także układy 4-pokojowe, odpowiednie dla większych rodzin - informuje Cezary Grabowski.

Obok optymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni ważną zaletą mieszkań są duże okna, częściowo o narożnym układzie, co pozwala na lepsze doświetlenie wnętrz. Dużą uwagę przywiązano także do części wspólnych, które zostaną wykończone w taki sposób, aby stanowiły połączenie najnowszych trendów z wysokiej jakości wykonaniem.

W budynku zaplanowano ponadto garaż podziemny i lokal usługowy. Miejsca parkingowe znajdą się również przed obiektem. Będą też stojaki na rowery.

Kluczowe jest położenie

Deweloper podkreśla, że nowoczesny budynek położony jest w dzielnicy dobrze skomunikowanej z centrum, a jego najbliższa okolica sprawia, że podstawowe punkty handlowo-usługowe są w pobliżu.

- Białołęka i będący jej częścią Żerań to obszar, który od kilku lat nieustannie zmienia się i rozwija. Powstają tu atrakcyjne osiedla, które zamieszkują młodzi ludzie poszukujący miejsca do życia charakteryzującego się korzystną relacją szeroko rozumianej jakości do ceny. Razem z nowymi mieszkańcami pojawiają się tu kolejne punkty usługowe, restauracje, sklepy, centra handlowe, a liczne tereny zielone otrzymują przyjazną formę sprzyjającą różnorodnym aktywnościom na świeżym powietrzu - zauważa Cezary Grabowski.

Niedaleko Alinei są tereny zielone i trasy rowerowe nad Kanałem Żerańskim i Wisłą, korty tenisowe, boiska i siłownie. Do lasu w okolicach kanału jest zaledwie 4 minuty pieszo. Niewiele dłużej zajmuje droga do przystanku autobusowego, najbliższego marketu i przedszkola czy Galerii Północnej. Dojazd do metra Marymont zajmuje kwadrans, a do centrum 20 minut.

- Wiemy, że lokalizacja to podstawowe kryterium wyboru dla wielu osób, dlatego wszystkie nasze osiedla budujemy w miejscach, które są atrakcyjne pod wieloma względami. Chodzi o to, żeby okolica stwarzała warunki do wygodnego życia i dawała różnorodne możliwości spędzania czasu wolnego - tłumaczy Cezary Grabowski.

Alinea to trzecie osiedle Bouygues Immobilier Polska na Białołęce – obok Forêt i Essentiel Talarowa – w których aktualnie są dostępne mieszkania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych