Bouygues Immobilier z wykonawcą inwestycji Żeromskiego 7

Bouygues Immobilier podpisał umowę na generalne wykonawstwo swojej premierowej inwestycji w Gdyni - Żeromskiego 7. Siedmiokondygnacyjny budynek niedaleko Skweru Kościuszki wybuduje Mota-Engil Central Europe.

Autor: housemarket.pl 31 maja 2022 16:07

  • Już 31 maja 2022 roku firma Mota-Engil Central Europe rozpocznie prace przy Żeromskiego 7.
  • Osiedle o podwyższonym standardzie realizuje Bouygues Immobilier Polska.
  • Żeromskiego 7 zlokalizowane będzie w samym centrum Gdyni, 300 metrów od Placu Kaszubskiego.

Budynek przy Żeromskiego 7 wybuduje firma, która jest liderem na rynku. Mota-Engil Central Europe działająca w Polsce od 25 lat jest częścią Grupy Mota-Engil, która w branży istnieje od 1946 roku. Mota-Engil jest odpowiedzialna m.in. za budowę mostu Vasco da Gamy, który jest drugim najdłuższym mostem w Europie (17,2 km).

- Niezwykle cieszymy się, że Bouygues Immobilier, jeden z wiodących deweloperów w Europie, docenił nasze doświadczenie i know-how w realizacji inwestycji kubaturowych. Prestiżowy projekt Żeromskiego 7 będzie realizowany z dbałością o najmniejsze detale, co z pewnością zapewni świetny efekt końcowy i zadowolenie przyszłych mieszkańców. Jesteśmy pewni, że doświadczenie naszych pracowników przyczyni się do najwyższej jakości lokali oferowanych w gdyńskiej inwestycji - mówi Maciej Michałek, prezes zarządu Mota-Engil Central Europe.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W Polsce Mota-Engil zaczynała w 1997 roku od budowy i odbudowy obiektów mostowych zlokalizowanych w ciągu autostrady A4. Mota-Engil Central Europe odpowiedzialna jest m.in. za przebudowę autostrady A4 na odcinku Balice-Opatkowice, budowę odcinków trasy S8, rozbudowę lotniska w Lublinie, czy realizację parkingu podziemnego pod pl. Nowy Targ we Wrocławiu.

- Powierzamy nasz premierowy projekt w Gdyni, Żeromskiego 7, firmie, za którą stoi nie tylko doświadczenie, ale również prawie 80-letnia tradycji całej Grupy Mota-Engil. Jesteśmy pewni, że generalny wykonawca odwzoruje naszą wizję budynku, który dla nas stanowi kwintesencję nowej klasyki - mówi Krzysztof Foder, dyrektor regionalny Bouygues Immobilier Polska.

Żeromskiego 7 - budynek z duszą gdyńskiej moderny

Żeromskiego 7 to pierwsza inwestycja Bouygues Immobilier w Trójmieście. Budynek powstanie na wysokości drugiego basenu portowego. W bliskiej okolicy znajdują się główne punkty i symbole miasta, jak skwer Kościuszki (8 minut spacerem), statek Dar Pomorza i okręt ORP Błyskawica (12 minut spacerem), plaża miejska (14 minut spacerem) i stacja Gdynia Główna (15 minut spacerem).

Żeromskiego 7 to 77 mieszkań o układach od 1 do 3 pokoi. Do większości lokali będą przynależeć ogrody lub balkony, a do tych położonych na ostatnim piętrze – komfortowe tarasy.

- Projekt architektoniczny nawiązuje do modernizmu, w eleganckiej białej szacie, zgodnie z duchem Gdyni. Budynek zostanie wyposażony w rozwiązania ekologiczne i nowoczesne technologie, a części wspólne z elementami art déco oraz dodatkowe elementy artystyczne dodadzą mu charakteru – podsumowuje Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Najsilniejsze inspiracje gdyńskim modernizmem zobaczymy m.in. w formach balustrad balkonowych oraz portalu wejściowego do budynku.

Na jednej ze ścian budynku pojawi się również mural „Bon Voyage” przywodzący na myśl pocztówkę z nadmorskiego miasta.

Projekt o wymiarach 18 na 10 metrów to obraz transatlantyku z unoszącymi się kłębami pary i pasażerami gotowymi do drogi.

Wnętrza budynku również będą inspirowane morską podróżą, tym razem ostatnim polskim transatlantykiem TSS Stefan Batory. Zaokrąglenia, biel, lastryko, geometryczne motywy w kaflach, eleganckie ciemne drewno i czarne detale to nawiązanie do modernizmu. Zaś elementy art déco to rzeźbione formy lamp, miedziane i złote detale, a także autorski ornament pod sufitem przywołujący na myśl rybie łuski.

W Żeromskiego 7 to także ekologia. Deweloper zapewni m.in. panele fotowoltaiczne, nawiewniki w oknach z funkcją antysmogową czy system retencji wody opadowej z możliwością wykorzystania jej do podlewania zielonych części wspólnych. Na terenie inwestycji znajdzie się oczko wodne i rodzime gatunki roślin. Bezpieczeństwo mieszkańcom zapewni inteligentny system wideodomofonowy z 7-calowymi odbiornikami w mieszkaniach.

Żeromskiego 7 to premierowa inwestycja Bouygues Immobilier Polska w Trójmieście.

Deweloper do tej pory zrealizował 58 projektów mieszkaniowych i 8100 mieszkań oraz lokali usługowych w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Obecnie prowadzi prace na pięciu budowach: dwóch we Wrocławiu (Le Vert, Perspective) i trzech w Warszawie (Aparté Mokotów, Essentiel Talarowa i Osiedle Lumea). Niedawno Bouygues Immobilier ogłosił start nowego osiedla na warszawskim Bemowie – M Bemowo, a także inwestycji premium zlokalizowanej w centrum Wrocławia - Sienkiewicza Résidence.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych