BPI Real Estate rozpoczyna budowę przy Chmielnej

BPI Real Estate Poland otrzymało pozwolenie na budowę inwestycji przy ulicy Chmielnej w Warszawie. Najnowszy projekt w portfolio dewelopera zakłada powstanie 2 nowoczesnych budynków, w których znajdą się 243 mieszkania.

Autor: housemarket.pl 30 maja 2022 12:42

  • Inwestycja zlokalizowana jest w ścisłym centrum Stolicy, vis a vis Varso Tower.
  • We wschodniej części działki zaprojektowano pieszy pasaż z usługami, który ma połączyć ulice Chmielną i Złotą.
  • Wyróżnikiem inwestycji będzie ogród na dachu jednego z budynków do dyspozycji mieszkańców.
  • Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na drugą połowę 2024 roku.

Nowa inwestycja BPI Real Estate Poland przewiduje powstanie dwóch budynków o architekturze dopasowanej do śródmiejskiego charakteru ulicy Chmielnej w Warszawie.

W 2 budynkach. znajdą się 243 mieszkania o łącznej powierzchni 11.335 mkw. W inwestycji przewidziano także garaż podziemny.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Projekt inwestycji, autorstwa S.A.M.I. Architekci, zakłada również stanowiska do ładowania aut elektrycznych, a także stojaki dla rowerów.

Na dachu jednego z budynków znajdzie się ogród dostępny dla mieszkańców oraz tarasy przynależne do mieszkań zlokalizowanych na ostatniej kondygnacji. Ogródków nie zabraknie również na wewnętrznym dziedzińcu inwestycji. Od wschodniej strony nieruchomości powstanie otwarty pasaż z lokalami handlowo-usługowymi, który połączy ulicę Chmielną z ulicą Złotą.

- Po sukcesie naszych wcześniejszych inwestycji zrealizowanych w Warszawie, przyszedł czas na kolejne lokalizacje. Najważniejszym wyróżnikiem projektu przy ulicy Chmielnej będzie doskonałe położenie w samym sercu miasta na przeciwko Varso Tower - w odległości zaledwie 6 min pieszo od Dworca Centralnego i centrum handlowego Złote Tarasy. Zgodnie ze strategią biznesową przyjętą przez naszą spółkę, inwestycja będzie realizowana w duchu idei zrównoważonego rozwoju i koncepcji nowoczesnego miasta w 15 minut - powiedział Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.

 


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych