Brabank Apartamenty otwiera się na mieszkańców

W sobotę, 21 sierpnia odbędzie się dzień pokazowy jednej z najciekawszych gdańskich inwestycji - Brabank Apartamenty. Łącznie w ramach I zadania II etapu powstało 137 mieszkań, 21 nowych lokali usługowych oraz udogodnienia, takie jak fitness i biblioteka.

Autor: housemarket.pl 18 sierpnia 2021 14:01

Brabank to ekskluzywny kompleks mieszkalno-usługowy zlokalizowany w historycznym centrum Gdańska, nad rzeką Motławą. Inwestycja została zrealizowana przez trójmiejskiego dewelopera Invest Komfort, specjalizującego się w nadmorskich nieruchomościach premium, natomiast jej projekt powstał w renomowanej pracowni Kwadrat. To zdecydowanie jedna z najciekawszych gdańskich lokalizacji, bogata w niepowtarzalne widoki i wielowiekową historię.

Pierwszy etap oryginalnego projektu został bardzo dobrze przyjęty i ma na swoim koncie liczne wyróżniania, w tym: nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska dla najlepszej gdańskiej realizacji architektonicznej, tytuły Budowy Roku oraz Najciekawszej Inwestycji Mieszkaniowej (w plebiscycie Trójmiasto.pl) po międzynarodową International Property Awards. Inwestycję chwalono za jej wysoką jakość, idealne wkomponowanie w nabrzeże Motławy i architekturę nawiązującą do industrialnej historii tej części miasta. Doceniano także pomysł na przestrzeń publiczną, która nadała nowy blask zapomnianym terenom, przedłużyła malowniczy trakt spacerowy, oferując mieszkańcom i turystom nowe miejsca spotkań w tutejszych restauracjach i kawiarniach.

W otoczeniu nowych budynków pojawią się kolejne tereny wypoczynkowe wśród zieleni, ogródki lokali usługowych oraz aleje spacerowe. Poza szpalerem lip drobnolistnych, wewnątrz kompleksu zaplanowano zieloną enklawę wypoczynku, wyglądającą jak ogród botaniczny w kształcie wąwozu biegnącego wzdłuż budynków. Na poziomie +1 inwestor przygotował także dla mieszkańców zielone patio, idealne do spacerów i odpoczynku wśród natury. Część mieszkań dodatkowo posiada w ofercie prywatne, zielone ogródki, co jest ewenementem w centrum miasta.

Duże wrażenie robią także stylowe wnętrza inwestycji, w których ważny jest każdy detal. Wykończono je szlachetnymi materiałami, takimi jak brąz, mosiądz oraz biały, włoski marmur. W ramach udogodnień deweloper przygotował m.in. strefę fitness z saunami, salę klubową oraz bibliotekę, gdzie w komfortowych warunkach będzie można oddać się ulubionej lekturze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych