Brama do Parku nad Jasieniem. Mermaid Capital buduje apartamenty w „Królestwie Scheiblera”

Brama do Parku nad Jasieniem to jedna z ciekawszych inwestycji mieszkaniowych ostatnich lat w Łodzi. Położoną w historycznym obszarze Folwarku Scheiblera inwestycję przygotowuje Mermaid Capital.

Autor: housemarket.pl 21 grudnia 2021 10:53

- Ta niespotykana lokalizacja musi wiązać się z wyjątkowymi rozwiązaniami architektonicznymi. Zlecając przygotowanie tego projektu kierowaliśmy się naszym doświadczeniem oraz dorobkiem lokalnej, jednej z łódzkich pracowni architektonicznych. Zależało nam, aby przy wyjątkowości tej lokalizacji wykorzystać jednocześnie, to co najciekawsze w łódzkiej architekturze, dając jej przy tym powiew świeżości i nowoczesności. Wybraliśmy pracownię Kiwiarchitektura, z którą współpraca układa nam się bardzo dobrze od wielu lat. Wspólnie zrealizowaliśmy już kilka projektów zarówno mieszkaniowych jak i komercyjnych - mówi Anna Rajchert, dyrektor regionu łódzkiego Mermaid Capital.

Filip Wójcik, współwłaściciel Kiwiarchitektura dodaje, że przygotowanie projektu architektonicznego dla tego miejsca było ciekawym wyzwaniem.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Zaprojektowaliśmy dwa budynki o zróżnicowanych wysokościach, które schodzą się do wnętrza. Podkreślone jest to ukośnymi podziałami na elewacji. Tworzy się w ten sposób swoista brama do parku, który jest tuż za nimi. Organiczna kolorystyka elewacji powoduje, że budynki stapiają się z zielenią parku - wyjaśnia Filip Wójcik.

Budynki będą połączone garażem podziemnym, na poziomie -1. W jednym z nich na poziomie 0 znajdzie się również parking, a mieszkania będą się zaczynać od 1 piętra. W drugim parter będzie miał charter mieszany. Od strony parku ulokowane zostaną mieszkania z ogródkami, zaś od strony zachodniej garaże. Mieszkaniom zlokalizowanym w układzie kaskadowym na ostatnich piętrach będą towarzyszyć tarasy.

Z apartamentów położonych po stronie zachodniej będzie można podziwiać panoramę miasta oraz XIX-wieczną zabudowę sąsiedniego Księżego Młyna.

Lokalizacja zapewnia nie tylko bliskość parku i wspaniałe widoki ale również łatwy dostęp, zarówno do centrum Łodzi - na ulicę Piotrkowską, róg al. Piłsudskiego mamy 10 minut tramwajem, jak i innych atrakcyjnych miejsc - do Palmiarni i parku Źródliska zaś 10 minut spacerem.

Od kiedy sprzedaż mieszkań?

- Muszę powiedzieć, że w przypadku tej lokalizacji, mamy do czynienia z bardzo rzadką sytuacją. Pierwsi klienci zgłosili się zanim pojawiła się informacja, że będziemy realizować osiedle „Nad Jasieniem”. Oficjalnie sprzedaż apartamentów zaczniemy 20 grudnia, zaś 16 grudnia przekazaliśmy teren budowy naszemu Generalnemu Wykonawcy - firmie Strabag, która ma zakończyć swoje prace w II kwartale 2023 roku - wyjaśnia Anna Rajchert.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych