Browar Lubicz w pełnej okazałości

Firma Balmoral Properties ukończyła budowę drugiego etapu kompleksu mieszkaniowo-biurowo-usługowego w centrum Krakowa. Inwestor otrzymał pozwolenie na użytkowanie dla tej inwestycji.

Autor: HouseMarket.pl 26 sierpnia 2016 10:53

Pięć lat temu firma Balmoral Properties zaprezentowała projekt rewitalizacji Browaru Lubicz w Krakowie. Rozpoczęły się prace przygotowawcze pod budowę kompleksu wielofunkcyjnego z zachowaniem zabytkowych obiektów XIX-wiecznej fabryki. Program rewitalizacji terenów dawnego browaru Goetzów, przygotowany przez krakowską pracownię MOFO Architekci zakładał integrację zabytkowych budynków m.in. Pałacu Goetzów, Portierni, Dawnej Suszni Słodu, Dawnej Słodowni, Maszynowni i Kotłowni z kominem z nową zabudową mieszkaniową i biurową.

W styczniu 2014 roku deweloper osiągnął półmetek, zakończyły się prace budowlane pierwszego etapu inwestycji. Zdaniem konserwatora zabytków była to pierwsza rewitalizacja kompleksu poprzemysłowego w Krakowie, w której z taką starannością potraktowano budynki historyczne i wkomponowano je w całość projektu. Po otrzymaniu prawomocnego pozwolenia na użytkowanie rozpoczęła się procedura wydawania kluczy nowym mieszkańcom.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dzisiaj inwestycja jest już ukończona, firma otrzymała pozwolenie na użytkowanie obiektu. W ramach drugiego etapu osiedla powstały cztery budynki mieszkalne mające od czterech do pięciu pięter. Znajdują się w nich 163 mieszkania dwu– i trzypokojowe. Oprócz apartamentów powstał też kameralny budynek biurowy o powierzchni użytkowej 4,2 tys. mkw.

Gruntownie odrestaurowane zabytkowe budynki dawnego Browaru idealnie komponują się z nowoczesnymi apartamentowcami. Atutem tej inwestycji jest jej położenie - projekt powstaje w samym centrum miasta, jest ona oddalona 200 metrów od dworca głównego i około 800 metrów od krakowskiego Rynku.

Oprócz apartamentów jest też część komercyjna kompleksu. Na terenie Browaru swoje siedziby ma wiele spółek i instytucji m.in. międzynarodowa firma doradztwa zawodowego Adecco, amerykańska firma Uber, największy polski bank PKO BP czy firma Codewise, specjalizująca się w sprzedaży nowatorskich rozwiązań technologicznych. Na terenie browaru powstały też sklepy, market, punkty usługowe, restauracje, bar, kawiarnia czy cukiernia. Nawiązano też do historycznej i pierwotnej funkcji dawnego browaru. W budynku dawnej słodowni znajduje się mikrobrowar i restauracja, gdzie na miejscu tradycyjną metodą warzone jest lokalne piwo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych