Browary Warszawskie dostaną drugie życie

Ruszy budowa projektu Browary Warszawskie, flagowej inwestycji Echo Investment. Mostostal Warszawa wykona stan surowy wielorodzinnego budynku na rogu ulicy Wroniej i projektowanej Krochmalnej. W zaplanowanej na wiele lat inwestycji ma powstać tysiąc mieszkań i 50 tys. mkw. biur.

Autor: HouseMarket.pl 18 listopada 2016 16:23

Projekt Browary Warszawskie będzie kompleksem kilkunastu apartamentowców i budynków biurowych. Echo Investment zakupiło działkę o łącznej powierzchni 4,4 ha powierzchni w 2014 r., mając w planach wieloletnią inwestycję, której szacunkowe koszty to ok. 1 mld zł.

Funkcje mieszkalne i wypoczynkowe nawiązywać będą do historii warszawskiej Woli, która – zanim przekształciła się w zagłębie przemysłowo-biurowe – była dzielnicą sadów i ogrodów. Sąsiadująca z Browarami ulica Krochmalna nosiła kiedyś nazwę Lawendowej, a browar H&S powstał w miejscu, w którym, z głębinowego ujęcia, czerpano najlepszą wodę w Warszawie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dzisiaj Echo Investment chce stworzyć na warszawskiej Woli, w kwadracie ulic Grzybowska-Wronia-Chłodna-Krochmalna, przestrzeń stanowiącą esencję miasta. Na obszarze 100 tys. mkw. ma powstać tysiąc mieszkań i 50 tys. metrów kwadratowych biur.

90 mieszkań na początek

Oddział Centralny Mostostal Warszawa wykona stan surowy pod jeden z przewidzianych projektów. Będzie to budynek mieszkalny o wysokości od pięciu do siedmiu kondygnacji, w którym znajdzie się 90 mieszkań, sześć lokali usługowych oraz garaż podziemny na poziomie -1. Część działki zajmują pozostałości fundamentów wcześniej stojących budynków.

Od strony północnej posesja graniczy z budynkiem mieszkalnym na ulicy Chłodnej 41 i warsztatem samochodowym na ulicy Chłodnej 43. Po dokonaniu odkrywek fundamentowych i ocenie stanu technicznego, została podjęta decyzja o monitorowaniu obu z nich w trakcie wykonywania prac.

Ponadto, wzdłuż przylegającej ulicy przebiegają liczne sieci uzbrojenia podziemnego, stąd konieczność zabezpieczenia wykopu, w tym również infrastruktury podziemnej. Jeśli chodzi o warunki geotechniczne inwestycji, nie wymuszają one żadnych dodatkowych działań. Nie ma również konieczności wykonania dokumentacji geologiczno-inżynierskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych