Budimex z nowym projektem w Poznaniu. Przy Unii gotowy w 2023 rokuHousemarket.pl - 22 grudnia 2020 11:11


„Przy Unii” to nazwa osiedla, które powstanie przy ul. Unii Lubelskiej właśnie. Budimex Nieruchomości wybuduje 223 mieszkania.

Okolice ronda Żegrze na Nowym Mieście w Poznaniu to jedno z miejsc, które ostatnio szybko się zmienia. Nowe ulice, nowoczesna pętla tramwajowa, kolejne inwestycje – to wszystko zachęca poszukujących mieszkania do rozważenia tej lokalizacji.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada, że w okolicy powstaną tereny zielone, placówki oświatowe, a także lokale handlowe.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ramach pierwszego etapu os. Przy Unii powstanie 10-piętrowy budynek w kształcie litery U, w którym znajdą się 223 mieszkania. Projekt zakłada ciekawą, wpisującą się w aktualne trendy elewację w stonowanej kolorystyce bieli, szarości i brązu łączącej się z okładzinami w kolorystyce drewna. Na wysokości parteru zaprojektowane zostały charakterystyczne elementy o strukturze cegły. Częściowo przeszklone balustrady nadadzą bryle budynku lekkości.

W ofercie są nieduże dwójki, a także mieszkania trzy- i czteropokojowe, o powierzchniach od 34 do 73 m kw. Każde mieszkanie wyróżnia przemyślany rozkład, który pozwoli na praktyczną i estetyczną aranżację wnętrza. Niewątpliwą zaletą mieszkań będą duże balkony i tarasy, na których można będzie wypocząć. Z ostatnich pięter roztaczać się będzie piękny widok na Wartę i jej okolice.

Na terenie osiedla znajdzie się wspólna przestrzeń do relaksu – zamknięty dziedziniec wypełniony krzewami, bylinami i drzewami, na którym znajdą się także ławki oraz nowoczesny sprzęt dla najmłodszych mieszkańców.

Przekazanie kluczy przewidziano na II kwartał 2023 roku.