Budner Inwestycje z osiedlem Biotura w Gdańskuhousemarket.pl - 18 marca 2021 13:45


Osiedle Biotura powstaje na gdańskich Łostowicach. Projekt, który stawia duży nacisk na zieleń realizuje Budner Inwestycje.

Osiedle Biotura to odpowiedź na nowe myślenie o budownictwie mieszkaniowym. Chodzi o stworzenie zielonej enklawy, która zapewni mieszkańcom wyjątkowy komfort życia, ułatwiając równocześnie budowanie sąsiedzkich relacji. Głównym atutem osiedla będzie rozległy prywatny park, na którego terenie mieszkańcy w każdym wieku znajdą wysokiej jakości udogodnienia. Na obszarze pół hektara powstaną siłownie plenerowe, altanki, zielone miejsca przeznaczone na pikniki i spotkania przy grillu, pergole porośnięte bluszczem, podesty wypoczynkowe, trasy do joggingu, miejsce na ognisko, a także ogrodzony wybieg dla psów, wyposażony w przeszkody i elementy do treningu czworonogów. Dla najmłodszych zaplanowano plac zabaw z tyrolką, górkę do jazdy na sankach, zjeżdżalnie i rozległe tereny zielone do zabawy na świeżym powietrzu. Główne atrakcje osiedla skupione zostaną wokół stawu, stanowiącego punkt centralny parku.

W ramach inwestycji Biotura powstaną 4 budynki mieszkalne, w których znajdą się 202 mieszkania o powierzchniach od 36 do 78 mkw. W podziemnym garażu dostępnych będzie 180 miejsc parkingowych dla samochodów, 101 miejsc dla rowerów i komórki lokatorskie. Części wspólne osiedla wykończone zostaną wysokiej klasy materiałami, co pozwoli podkreślić ich elegancki i ponadczasowy charakter.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Co ważne, osiedle powstaje w okolicy, która gwarantuje mieszkańcom szeroki wachlarz usług i udogodnień. Wokół znajdują się liczne sklepy, restauracje, biblioteka, przychodnia, szkoły i przedszkola, a także przystanki komunikacji miejskiej z węzłem przesiadkowym, zapewniającym komfortowe połączenia z innymi dzielnicami Gdańska. Wybierając podróż samochodem, dojazd do Śródmieścia zajmie zaledwie 14 minut, a do obwodnicy Trójmiasta - 6.

Biotura to kolejne osiedle dewelopera Budner Inwestycje, który w swoich realizacjach poświęca dużo uwagi zieleni. Oddane niedawno do użytku osiedle Oliva Koncept położone jest na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Za jego projekt odpowiada jedno z najbardziej utytułowanych polskich biur architektonicznych, które przygotowując projekt postawiło na wkomponowanie się osiedla w majestatyczny las, morenowe wzgórza i szlachetny urok „starej” Oliwy. Z kolei powstająca w Letnicy inwestycja Star Tower zapewni mieszkańcom dwa rozległe, zielone tarasy rekreacyjne oraz wypełniony roślinnością taras widokowy na najwyższej kondygnacji budynku. Zapewni on panoramiczny widok na Zatokę Gdańską i Trójmiasto z wysokości 55 metrów.

CZYTAJ WIĘCEJ: OLIVA KONCEPT ZIELONA OAZA NA MAPIE GDAŃSKA 

Budner Inwestycje to posiadające 25-letnie doświadczenie przedsiębiorstwo budowlane, realizujące projekty w całej Polsce. Do jego największych realizacji należą między innymi: Osiedle Boernerowo na warszawskim Bemowie, Apartamenty Piaseczno oraz stołeczna Rezydencja Łowicka. W Trójmieście deweloper obecny jest od 2008 roku, gdzie dotychczas oddał do użytku blisko 900 mieszkań i kilkadziesiąt lokali usługowych. Poza inwestycją Biotura, odpowiada za budowę osiedla Słoneczne Wzgórza oraz wspomnianych Star Tower w Letnicy i Oliva Koncept w starej części Oliwy.