Budnex z nowym osiedlem w Szczecinie na terenie dawnej cukrowniHousemarket.pl - 26 stycznia 2021 11:12


Firma Budnex wprowadziła do sprzedaży swój najnowszy projekt w Szczecinie. Przy ul. Południowej i Floriana Krygiera, na przeszło 6 ha działce powstaje osiedle Cukrownia Apartamenty. Inwestycja liczyć będzie przeszło 700 mieszkań. W pierwszym etapie Budnex zrealizuje 120 lokali, które mają być gotowe na początku IV kwartału 2023 roku.

Inwestycja Cukrownia Apartamenty zlokalizowana będzie na Gumieńcach w południowej części miasta na lewobrzeżu Odry. To tereny należące niegdyś do nieistniejącej już szczecińskiej cukrowni, która powstała w tej części miasta na przełomie XIX i XX wieku. – To niezwykły projekt i nie lada wyzwanie. Cukrownia Apartamenty, stanowi dobrze przemyślaną koncepcja rewitalizacji, która zakłada, że w przeciągu niespełna dekady przemienimy ten pofabryczny obszar w tętniące życiem nowoczesne osiedle mieszkaniowe, które doskonale wpisze się w tkankę miejską tej prężnie rozwijającej się części stolicy województwa Zachodniopomorskiego. - mówi Krzysztof Nuckowski, prezes firmy Budnex. - Teren, na którym powstanie nasza najnowsza szczecińska inwestycja przejdzie gruntowną metamorfozę. Ta przemiana jest o tyle kluczowa, że tu zbiegają się drogi wjazdowe do Szczecina od strony przejścia granicznego z Niemcami i autostrady A6. – dodaje. Projekt Budnex dla tego obszaru zakłada realizację 7 budynków wielorodzinnych, w których powstanie przeszło 700 mieszkań. Cały teren objęty realizacją osiedla Cukrowa Apartamenty to blisko 6 ha. Za projekt zabudowy odpowiada gorzowski architekt Piotr Wiśniewski, a generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budnex. 

W ramach pierwszego etapu Cukrownia Apartamenty powstanie 120 mieszkań. W ofercie dostępne znajdą się lokale 2, 3 i 4-pokojowe o powierzchni od 33 do 79 m. kw. Tak jak w przypadku innych inwestycji tego dewelopera, również w Cukrownia Apartamenty istnieje możliwość łączenia kilku lokali w jeden większy. Warto zaznaczyć, że do mieszkań na wyższych kondygnacjach przylegać będą balkony o powierzchni od 3,5 do 9 m. kw. W ofercie znalazły się również mieszkania parterowe z przynależnymi tarasami. Sam budynek będzie miał kształt litery U, a w jego przyziemiu zaprojektowano indywidualne garaże jedno i dwustanowiskowe o powierzchni od 15 do 50 m kw. oraz przestrzeń na komórki lokatorskie. Dodatkowo przy budynku powstaną ogólnodostępne miejsca postojowe. Ten etap inwestycji będzie gotowy już w IV kwartale 2023 roku.

Z myślą o mieszkańcach już w pierwszym etapie deweloper zaprojektował ogólnodostępny teren rekreacyjno – wypoczynkowy. Na skwerze o powierzchni blisko 500 m kw. znajdzie się plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców inwestycji oraz miejsca do indywidualnej rekreacji. Całość dopełnią liczne nasadzenia drzew i krzewów. Warto zaznaczyć, że wraz z kolejnym etapami inwestycji oddawane do użytku będą kolejne obszary zieleni.

Gumieńce w ostatnich latach przeżywają prawdziwy rozkwit, przyciągając do tej części Szczecina nowych mieszkańców. Potencjał lokalizacji dostrzegli nie tylko deweloperzy ale i inwestorzy. Na potrzeby mieszkańców powstają nowe obiekty handlowe. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji, całkiem niedawno, do użytku oddany został nowy pasaż Rondo Hakena Park. Nieopodal powstaje już sklep IKEA. W pobliżu znajdziemy również centra handlowe i markety budowlane. Warto też dodać, że niedaleko inwestycji zlokalizowane są dwa wydziały Uniwersytetu Szczecińskiego - Humanistyczny oraz Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Budnex znany jest z dużych inwestycji mieszkaniowych. Największą jest Osiedle Europejskie w Gorzowie, skąd wywodzi się marka Budnex. Tamtejsza inwestycja dewelopera docelowo liczyć będzie sobie blisko 5,5 tys. mieszkań, a jej realizacja przewidziana jest na ok 15 lat. Podobne rozmachem do szczecińskiego projektu powstały w podpoznańskim Zalasewie, czy zielonogórskiej Łężycy. W samym Szczecinie na swoim kącie gorzowski Budnex ma już wybudowanych przeszło 500 mieszkań przy ul. Lewandowskiego i Kusocińskiego. W zachodniopomorskim deweloper realizuje swoje projekty również w Dziwnowie, Dziwnówku i Kołobrzegu.