Budnex z nowym projektem w Gorzowie

Firma Budnex wprowadziła do oferty nowy projekt, który powstaje na gorzowskim osiedlu Sady. W pierwszym etapie inwestycji zrealizowanych zostanie 95 lokali, które będą gotowe do odbioru w połowie 2023 roku. Docelowo w tej lokalizacji ma powstać przeszło 400 nowych mieszkań.

Autor: Housemarket.pl 02 marca 2021 09:03

Wywodzący się z Gorzowa Budnex poszerzył właśnie swoją ofertę mieszkaniową na rodzimym rynku nieruchomości. Sady 2 to inwestycja powstająca w zielonej części miasta w dzielnicy Górczyn. – Mimo, że równolegle w Gorzowie prowadzimy kilka inwestycji i mamy obecnie w realizacji przeszło 500 mieszkań, to zainteresowanie nowymi lokalami nie słabnie. Stąd decyzja o wprowadzeniu do sprzedaży kolejnego projektu. – mówi Patryk Macioszek, kierownik Biura Sprzedaży Budnex w Gorzowie. – Sady to bardzo zielone osiedle i pożądana lokalizacja ze świetną komunikacją i zapleczem handlowo-usługowym. Docelowo w tym miejscu chcemy zrealizować ponad 400 mieszkań. W pierwszym etapie, który planujemy oddać do użytku już za dwa lata, dostępne będą lokale o powierzchni od 33 do 77 m kw. – dodaje. Za projekt inwestycji Sady 2 odpowiada gorzowski architekt Piotr Wiśniewski, a generalnym wykonawcą jest firma Budnex. Prace przy realizacji nowego osiedla już się rozpoczęły.

W ramach pierwszego etapu powstaje pięciokondygnacyjny budynek w kształcie litery U z 95 mieszkaniami. Warto zaznaczyć, że wszystkie lokale będą posiadały balkony. To jeden z wyróżników gorzowskiego dewelopera. Zasłynął on bowiem z dużych, narożnych balkonów. W przypadku tej inwestycji największe będą miały blisko 15 m kw. Warto też dodać, że w przyziemiu tego etapu powstanie 50 miejsc garażowych, a wokół realizowanego budynku zaprojektowane zostały dodatkowe miejsca postojowe dla mieszkańców. Jeszcze w pierwszym etapie osiedla deweloper przewidział wykonanie placu zabaw i zielonego wewnętrznego dziedzińca

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Mimo, że Gorzów sam w sobie uchodzi za zielone miasto, to zieleń stanowi jeden z niekwestionowanych wyróżników Osiedla Sady. W sąsiedztwie realizowanej inwestycji ulokowanych jest pięć spośród dziewięciu gorzowskich parków. Ponadto Sady są świetnie skomunikowane siecią autobusową z pozostałymi częściami miasta, a obok autobusów, przy ulicy Walczaka znajduje się też przystanek tramwajowy. Na uwagę zasługuje też aktualnie rozwijana sieć okolicznych ścieżek rowerowych. Niewątpliwym atutem lokalizacji inwestycji na obrzeżach rozbudowywanego od lat osiemdziesiątych osiedla jest też w pełni rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa. W sąsiedztwie mamy sklepy i galerię handlową. Są też przedszkola, szkoły i hala sportowa, a niespełna kilometr od powstającego budynku znajduje się Szpital Wojewódzki oraz położona przy ul. Piłsudzkiego Gorzowska Lecznica Specjalistyczna.

Prócz inwestycji Sady 2 Budnex realizuje jeszcze na Górczynie ostatni etap osiedla przy Placu Jana Pawła II. Tutaj mieszkania mają być gotowe do odbioru już we wrześniu tego roku. Oczywiście nadal rozwijany jest projekt na Osiedlu Europejskim. W tej lokalizacji docelowo powstanie ok. 5,5 tys. mieszkań.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych